Про це пише Рубрика, посилаючись на Суспільне.
Як розповіли організатори, акцію назвали "1000 днів полону", бо саме стільки часу у неволі знаходяться морські піхотинці, які оборонялися та виживали на заводі імені Ілліча в Маріуполі. Їх захопили у полон у квітні 2022 року.
Серед тих, хто тоді потрапив у полон, чоловік учасниці акції — Лесі. Вона прийшла на пікет разом з сином. Вже 33 місяці вони чекають на повернення свого захисника.
"Десь через рік його підтвердили, через 13 місяців, через Міжнародний комітет Червоного хреста… Було відео з ним на російських пабліках, тому я знаю, що він в полоні. Влітку був звільнений військовий, який сидів з ним в камері декілька місяців, і я дізналась інформацію про чоловіка, що він живий, здоровий. У мого чоловіка було поранення, тоді ще в березні, і він вже поранений потрапив у полон, — розповіла Леся.
У руках люди тримали прапори й фото полонених захисників. Серед них Ганна. ЇЇ чоловік має 11 років вислуги. Востаннє на сьогодні жінка спілкувалась з ним перед полоном, тоді він писав, що сумнівається, що виживе.
"Я сьогодні тут стою за свого чоловіка, який вже понад 30 місяців знаходиться у полоні. На жаль, треба так довго чекати, боротися, бо дуже велика кількість полонених. Дуже важко повертати гарнізон Маріуполя. Мій чоловік був на заводі Ілліча, але потім намагався прорватись, він з іншими хлопцями пробував вибратися з Маріуполя і дійти до Запоріжжя і там потрапив в полон. Їх накрила авіація. Мені відомо його місцеперебування, більш-менш я знаю про його стан здоров'я. В нього така колонія, що до неї немає доступу, ми не можемо обмінюватись листами. Тільки зі слів звільнених, знаємо, що він живий", — розповіла жінка.
На акцію вийшли й родичі полеглих захисників. Учасники поклали квіти на Алеї прапорців. Вшанували хвилиною мовчання військових. Прийшли й рідні бійців, про долю яких невідомо.
На заході був присутній представник від Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Посадовець сказав, що над обміном полонених військових, як обороняли Маріупольський гарнізон, нині активно працюють. За його словами, очікувалося, що їх обміняють до Нового року, але не вдалося.
"Майже кожен третій в полоні — це військовий 36 бригади або 3057 Нацгвардії. Підрозділи повністю, які були в Маріупольському гарнізоні, потрапили в полон. Над їхнім обміном постійно працюють. До Нового року, їх планували обміняти, але не вдалось", — сказав представник координаційного штабу.
Також сьогодні, 6 січня, рідні військових десантно-штурмових військ зібралися на акцію у Києві. Кілька сотень родичів та близьких українських полонених прийшли до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими з вимогою, щоб їхніх рідних шукали та включали в списки на обмін.
На акції був присутній фотокореспондент Рубрики Микола Тимченко.
Наразі загрози вторгнення регулярних військ Білорусі зі своєї території в Україну немає. ЗСУ контролюють ситуацію… Читати більше
В окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили… Читати більше
Шабля гетьмана Івана Мазепи, що здійнялася над головою боксера Олександра Усика після здобуття перемоги над… Читати більше
Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста Миронівка Обухівського… Читати більше
Адміністрація Байдена планує оголосити про виділення останнього масштабного пакета військової допомоги Україні під час візиту… Читати більше
2025 рік має бути саме таким результативним у перемовинах щодо вступу України в ЄС, як… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.