Про це в Telegram написала заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук, пише Рубрика.
Предметом обговорення є те, на скільки цей термін можуть продовжити.
Посадовиця повідомила, що ця ідея стала предметом дискусії з оборонним комітетом Верховної Ради України. Голова комітету Олександр Завітневич долучився до обговорень, які були розпочаті на міжвідомчій нараді з питань ветеранської політики та соціального захисту військовослужбовців.
"Отже, це поки що тільки ідея, але ми вже почали обговорювати це з оборонним комітетом ВРУ. Дякую Голові комітету Олександру Завітневичу за оперативність", – зазначила Верещук.
Серед інших на ній були присутні представники Міноборони, ЗСУ, Військової служби правопорядку, а також деяких бойових підрозділів.
Також серед інших ініціатив розглядають залучення успішних рекрутерів із бойових підрозділів до роботи з військовими, які залишили частину. Верещук наголосила на важливості підтримки таких спеціалістів та уникнення ситуацій, коли військових після повернення із СЗЧ призначають до інших підрозділів, а не туди, звідки вони пішли.
"Якщо у когось виходить успішно повернути бійця у стрій, ну то треба дати людям працювати й усіляко підтримати. (До слова, не допускати ситуації, коли підрозділ домовився забрати людину після СЗЧ до себе, а її направляють до іншого підрозділу)", – написала заступниця керівника ОП.
Нагадаємо, що 21 листопада український парламент в цілому ухвалив закон №12095 про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше самовільно залишив військові частини або дезертував. 28 листопада президент Володимир Зеленський його підписав.
Документ пропонує:
Як відомо, у жовтні Офіс генерального прокурора України оприлюднив дані про зростання кількості кримінальних проваджень за фактами самовільного залишення частини (СЗЧ) та дезертирства з початку 2022 року.
Станом на четвер, 5 грудня, на військову службу добровільно повернулися 8 тисяч військових, які самовільно залишили військову частину (СЗЧ) або вчинили дезертирство. Тільки за останній тиждень їх кількість склала понад 3 тисячі.
Начальник відділу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу генерального прокурора Саіян Сєвак. також додав, що понад 5 тисяч військовослужбовців повернуто в порядку закону звільнення від кримінальної відповідальності та понад 3 тисячі по другому закону.
"Тобто з 29 листопада понад 3 тисячі військовослужбовців повернулись на військову службу через закон, який поновлює соціальні гарантії, пільги, продовольче, грошове та матеріальне забезпечення", – акцентував він.
Всесвітня боксерська рада (WBC) назвала найкращого боксера та боксерку 2024 року. У чоловіків найкращим визнано… Читати більше
Український фотограф VarrIng (справжнє ім'я — Ігор Бабій) отримав почесну відзнаку міжнародного конкурсу вуличної фотографії… Читати більше
У Нововоронцовській громаді, що на Херсонщині, запрацювала перша свердловина на сонячній енергії. Про це під… Читати більше
За час операції Сил оборони України на території Курської області російська армія втратила понад 38… Читати більше
Американські законодавці на спільному засіданні Конгресу підтвердили перемогу обраного президента Дональда Трампа на виборах у… Читати більше
Російські окупанти на Покровському напрямку не досягли такого успіху, щоб безпосередньо загрожувати місту. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.