Фото: R. Riabovas / BNS
Про це повідомляє Lrt, інформує Рубрика.
Серед таких творів, зокрема, картини Марії Примаченко. Також ведуться переговори про передачу дерев'яних вівтарів 15 століття з Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві.
Керівник Центру консервації Pranas Gudynas Юрате Сенвайтіене розповіла, що жоден з творів мистецтва не був витягнутий з руїн або пошкоджений під час війни. Більшість із них були привезені до Литви із Західної України, куди їх евакуювали з прифронтових регіонів. Також до Вільнюса надходили мистецькі цінності з музеїв:
Так, до Литви вже привезли близько 100 робіт Примаченко, більшість уже виставлені у музеї, а 15 найбільш пошкоджених робіт усе ще лежать на столах фахівців Pranas Gudynas.
Фото: R. Riabovas / BNS
Сенвайтіене розповіла, що картини Примаченко зберігалися в музеї в Запоріжжі, їх вдалося врятувати і перевезти на Західну Україну, а звідти – до Литви.
"До цього нашому реставратору доводилося їздити на Західну Україну, щоб оглянути роботи, оцінити їхній стан і вирішити, чи можна їх взагалі перевозити. До цього ми не мали багато інформації про їхній стан.
Оглянувши роботи і вирішивши, що їх можна транспортувати, реставратор підготував їх до відправки", – пояснила Сенвайтіене.
У жовтні Литовський національний художній музей та Фонд підтримки та благодійності Йонаса Кароліса Ходкявічюса розпочали кампанію зі збору коштів на реставрацію робіт художниці.
Фахівці Центру консервації зазвичай:
Фото: R. Riabovas / BNS
"(1500 творів мистецтва – ред.) це дуже багато, враховуючи, що ми не зупиняємо заплановану роботу, і все, що заплановано, має бути зроблено, а всі зобов'язання перед іншими литовськими та зарубіжними музеями виконуються без зволікань", – сказала Сенвайтіене.
Нагадаємо, у Художньому музеї Вітаутаса Касюліса у Вільнюсі у жовтні відбулось відкриття виставки "Дарую тобі сонячне мистецтво" з колекції творів української художниці Марії Примаченко. Виставка триватиме до 2 березня 2025 року та проходить за адресою Vytauto Kasiulio dailės muziejus, A. Goštauto g. 1, Vilnius.
Це масштабна подія, яка символізує зв'язок між українським і литовським народами через мистецтво.
Також повідомлялось, що у Вільнюсі в Музеї церковної спадщини (Bažnytinio paveldo muziejus) 12 листопада відбулася презентація україномовного аудіогіда, який вже став четвертим у Литві, а також інформаційного видання музею українською мовою.
А у Посольстві Литви в столиці України представили віртуальний музей фортеці Тягинь. Ця археологічна пам'ятка XIV-XV століть, розташована на Херсонщині, є символом історичної спадщини України, Литви та Криму. Тепер вона доступна в цифровому форматі.
Литва передала Україні запасні частини для бронетранспортерів та вантажівки. Вантаж, призначений для українських військових, прибув до… Читати більше
У застосунку для військових Армія+ запрацював звіт про ураження ворожих обʼєктів. Підтвердження пошкодження чи знищення… Читати більше
Японія допомагатиме Україні відновлювати та підвищувати родючість земель для сільського господарства за допомогою нанобульбашок —… Читати більше
Уряд затвердив порядок та умови надання субвенції для бюджету Харкова на аварійно-відновлювальні роботи житлово-комунальної сфери.… Читати більше
Кабінет міністрів України призначив двох нових заступників глави Міноборони. Посади отримали Євген Мойсюк і Валерій… Читати більше
У лютому 2025 року між Україною та Європейським Союзом відбулося перше трубопровідне постачання біометану. Експорт… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.