Ветеран зі Львівщини розпочав власне виробництво бойових дронів: у чому рішення
Тарас Стефанишин, ветеран 125-ї бригади територіальної оборони Львівської області, отримав грантову підтримку від державної програми "єРобота" і створив власне виробництво безпілотних літальних апаратів.
Про це повідомили у Львівській ОВА, пише Рубрика.
Яке рішення?
Після поранення в хребет у 2023 році та проходження реабілітації, Тарас вирішив реалізувати себе у мирному житті. Минулоріч він скористався можливістю урядовою програмою "єРобота" та започаткував власне виробництво безпілотних літальних апаратів.
Як це працює?
В ОВА нагадали. що максимальна сума гранту для ветеранів, залежно від кількості робочих місць, може сягати 1 млн гривень, а для членів їх сімей до 500 тисяч грн.
"Наші партнери підказали нам, що є такі грантові програми. Вони вже співпрацювали з Львівською обласною військовою адміністрацією та допомогли мені скласти перший бізнес-план. Я переконався, що це працює і має розвиватися", розповів Стефанишин.
Його компанія "Морена" займається виготовленням бойових дронів — FPV та камікадзе, забезпечуючи всі етапи виробництва: від пайки плат до 3D-друку деталей.
Команда Тараса вже налічує 7 спеціалістів, а їхні дрони активно використовуються військовими підрозділами.
Перший грант колишній військовий отримав через центр зайнятості, а згодом скористався допомогою від Львівської ОВА, яка додає 30% до державної грантової підтримки.
У 2024 році завдяки обласній програмі підтримки ветеранів 53 учасники отримали гранти, створивши близько 100 нових робочих місць.
Нагадаємо, що у Залізничному районі Львова відкрили новий офіс Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій. Основне завдання підрозділу — допомога ветеранам у працевлаштуванні та кар'єрному зростанні. А працюватимуть тут самі ветерани, які мають бойовий досвід – аби все було за принципом "рівний – рівному".
Також у Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського розробили курси з гуманітарного розмінування для ветеранів.