fbpx
Сьогодні
11:29 04 Січ 2025

Уперше в історії інавгурація президента Сполучених Штатів може пройти з приспущеними прапорами

Дональд Трамп під час дебатів на телеканалі ABC News, 11 вересня 2024 року. Фото: AP / Alex Brandon

Національні прапори у США залишатимуться приспущеними до 29 січня 2025 року у зв'язку з трауром після смерті експрезидента Джиммі Картера. Це рішення викликало нарікання від обраного президента Дональда Трампа, оскільки на цей період припадає його інавгурація, запланована на 20 січня.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Reuters.

Трамп висловив незадоволення у своїй соцмережі Truth Social, заявивши, що демократи використовують цей збіг обставин як привід для святкування. Він назвав ситуацію "неприємною" і висловив думку, що жоден американець не буде радий бачити приспущені прапори під час інавгурації нового президента.

"Усі демократи "збуджені" від того, що наш чудовий американський прапор може бути приспущений під час моєї інавгурації. Вони думають, що це щось чудове і дуже з цього тішаться, бо насправді вони не люблять нашу країну і думають лише про себе", – нарікає Трамп.

Він заявив, що це може стати першим випадком, коли під час вступу на посаду нового президента прапори будуть приспущені.

"Ніхто не хоче такого бачити, ніхто з американців не буде радий з цього приводу. Побачимо, як усе складеться", – додав Трамп.

Своєю чергою речниця Білого дому Карін Жан-П'єр наголосила, що рішення про траур переглядатися не буде, зазначивши, що воно відповідає традиціям та відображає повагу до пам'яті Джиммі Картера.

Нагадаємо, що Джиммі Картер, який обіймав посаду президента США з 1977 до 1981 року, помер 29 грудня 2024 року у віці 100 років. Він став найстаршим за віком президентом в історії США. За традицією, траур після смерті експрезидентів триває 30 днів, протягом яких національні прапори приспускаються.

Подібні збіги обставин є рідкісними, проте протокол приспускання прапорів завжди дотримується незалежно від політичних подій. Попри невдоволення з боку Дональда Трампа, траур за Джиммі Картером є символом поваги до його внеску у політичну історію США.

Ситуація вже викликала активні обговорення у соціальних мережах, де думки американців розділилися. Одні підтримують дотримання традицій, інші вважають, що інавгурація нового президента є надзвичайно важливим моментом, який заслуговує на особливе відзначення.

Нагадаємо, що Трамп запланував "мітинг перемоги" у Вашингтоні 19 січня – за день до інавгурації на другий президентський термін. Для нього це стане першим мітингом в американській столиці із січня 2021 року, коли тисячі прихильників республіканця штурмували Капітолій, намагаючись завадити затвердженню перемоги Джо Байдена на президентських виборах.

Спікерів мітингу поки не оголошували, але очікується, що промову виголосить сам Трамп.

Вибори в США

Чергові вибори президента Америки пройшли 5 листопада. Основними претендентами на пост глави держави були віцепрезидентка Камала Гарріс і колишній президент Дональд Трамп.

На ранок 6 листопада майже у всіх штатах США завершилося голосування на виборах президента, Сенату та Палати представників. Лідер Республіканської партії Дональд Трамп лідирує в шести "хитких" штатах.

Лідер Республіканської партії Дональд Трамп, попередньо, перемагає на виборах президента США, випередивши представницю Демократичної партії та нинішню віцепрезидентку Камалу Гарріс. Колишній президент здобув необхідні 270 голосів виборників. Камала Гарріс має 224 голоси.

10 листопада у Сполучених Штатах опублікували остаточні результати президентських виборів, згідно з якими кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп здобув перемогу у президентських перегонах. Він набрав більшість голосів виборців у так званих хистких штатах, які не мають стійких тенденцій до голосування за демократів чи республіканців.

17 грудня Дональд Трамп забезпечив необхідні 270 голосів виборників, офіційно закріпивши свою перемогу на президентських виборах у США.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: