fbpx
Сьогодні
12:29 04 Січ 2025

Кремль не має намірів поступатися своїми умовами для припинення війни, – ISW

English version here

Фото: Риа Новости

Кремль систематично спотворює положення українського законодавства та Конституції щодо виборів під час воєнного стану. Це використовується для просування наративу про нібито нелегітимність президента України Володимира Зеленського. Окрім того, російська влада також не має намірів поступатися умовами для припинення війни, які не змінилися з 2021 року.

Про це пише Рубрика, посилаючись на ISW.

Як зазначили американські аналітики, українське законодавство забороняє вибори під час воєнного стану. Про це неодноразово говорив президент Зеленський. Він заявляв, що Конституція України та Закон "Про правовий режим воєнного стану" не дозволяють проводити вибори в умовах активної війни.

Зеленський також говорив, що українська влада зможе розглянути питання про скасування воєнного стану, коли "гаряча фаза" війни завершиться, і коли Україна займе "сильну позицію" з "сильною армією, сильним пакетом озброєнь, гарантіями безпеки". Своєю чергою закон визначає, що скасувати воєнний стан можливо лише у випадку усунення загрози нападу або небезпеки для незалежності та територіальної цілісності України.

Проте Кремль використовує відсутність виборів в умовах воєнного стану для звинувачень Зеленського у нелегітимності, хоча це рішення повністю відповідає українському законодавству.

"Кремлівські чиновники, включно з путіним, неодноразово використовували навмисне неправильне тлумачення українського законодавства та Конституції, щоб стверджувати, що Зеленський є нелегітимним президентом України після того, як Україна, дотримуючись закону та Конституції, не провела вибори в умовах воєнного стану у 2024 році", зазначили в ISW.

Також американські фахівці зазначають, що вимоги Кремля для припинення війни залишаються незмінними з 2021 року та фактично рівноцінні повній капітуляції України. Серед них:

  • Усунення чинної української влади.
  • Демілітаризація України до чисельності армії у 50 000 осіб, що робить країну вразливою до майбутніх агресій.

Ці умови, озвучені ще під час переговорів у Стамбулі у 2022 році, неприйнятні для України.

Водночас Зеленський серед іншого він заявив, що Україна не може досягти справедливого миру з невеликою армією, у "40 000 або 50 000 солдатів". Також вона повинна отримувати постійну підтримку у вигляді озброєнь і гарантій безпеки.

Ключові висновки ISW за 3 січня:

  • Президент України Володимир Зеленський окреслив умови, які мають бути виконані, щоб підштовхнути росію до "справедливого миру".
  • Українські офіційні особи продовжують сигналізувати, що Україна працює над подальшим збільшенням свого безпілотного і ракетного потенціалу на підтримку цієї мети.
  • Зеленський 2 січня підтвердив, що українська Конституція й українське законодавство забороняють Україні проводити президентські й парламентські вибори під час воєнного стану.
  • Головне управління військової розвідки України повідомило, що кілька російських кораблів незабаром прибудуть до порту Тартус у Сирії для евакуації російських військових активів до Лівії.
  • Нещодавно російські війська просунулися поблизу Покровська, Курахового та Вугледара.
  • МО росії продовжує підтримувати свій офіційний програмний комплекс координації розвідувальних і ударних підрозділів "Глаз/Гроза", незважаючи на те, що російські солдати продовжують покладатися на інші спеціальні системи зв'язку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: