Україна готується створювати "Трембіту" та інші боєприпаси великої дальності глибокого ураження, – The Telegraph
Наразі в Україні ведеться виробництво покращеної версії ракетами "Трембіта", яка зможе долетіти до москви.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на The Telegraph.
Як пише видання, нова українська крилата ракета "Трембіта" "може стати найбільшим символом України прагнення до автономності вогневої потужності".
"Очікуючи того дня, коли в неї закінчаться спеціальні американські боєприпаси – передусім, балістичні ракети армійської тактичної ракетної системи (ATACMS) радіусом дії 190 миль (понад 300 км, – ред), Україна готується створювати "Трембіту" та інші боєприпаси великої дальності глибокого ураження", – йдеться у статті.
Довідка про ракету "Трембіта"
Описуючи це озброєння, журналісти зазначають, що ця ракета має завдовжки всього сім футів (близько 2 м, – ред) і вагу 200 фунтів (близько 100 кг, – ред).
"Трембіта" поєднує в собі гучний імпульсний реактивний двигун із простою конструкцією – трубчастий фюзеляж і квадратне крило – і просте наведення, GPS. Ця простота надає "Трембіті" найкращу рису – низьку вартість", – зазначають автори.
Базова "Трембіта", яка розробляється з 2023 року, коштує всього 10 тисяч доларів. Вона має радіус дії лише 90 миль (майже 145 км, – ред) і 40-фунтову боєголовку (понад 12 м, – ред).
Українська фірма, як пише The Telegraph, яка будує "Трембіту", працює над більшою, дальнішою версією, яка "повинна мати можливість досягти москви, що знаходиться в 400 милях (майже 650 км, – ред) від українського кордону".
"Ця версія, яка має бути готова приблизно через рік, безсумнівно коштуватиме понад 10 тисяч доларів, але все одно буде потенційно найдешевшим боєприпасом глибокого удару у світі", – пишуть журналісти, додаючи, що, наприклад, ATACMS коштує понад 1 млн доларів.
Порівняння "Трембіти"з ATACMS, Storm Shadow чи SCALP
Як пише видання, "Трембіта" не може зрівнялась з ATACMS, Storm Shadow чи SCALP, бо їй не вистачає "корисного навантаження американського боєприпасу, проникаючої сили британських і французьких боєприпасів і точності всіх трьох".
"Шквал "Трембіт" може добре спрацювати, скажімо, проти розгалуженого фабричного комплексу. Хоча, можливо, це не так добре спрацює проти підземних командних бункерів", – зазначають автори.
Як резюмується, більше покладаючись на власну зброю, "українцям, можливо, доведеться вдатися до іншого набору цілей".
Нагадаємо, у квітні Рубрика вже повідомляла, що українські конструктори створюють малу крилату ракету "Трембіта", що має пульсуючий повітряно-реактивний двигун.
Технічні характеристики ракети:
- Споряджена вага: 100 кг;
- Вага бойової частини: 20 кг;
- Дальність ураження: понад 140 км;
- Швидкість: понад 400 км/год;
- Максимальна висота польоту: 2000 м;
- Мінімальна висота польоту: 30 м;
- Двигун: 30 л.
Також ми писали, що інженери–волонтери, які розробляють українську бойову ракету "Трембіта", пропонують її використовувати для ураження цілей та як приманку для засобів ППО країни-агресора.
А 24 серпня під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності Зеленський оголосив про перше успішне бойове застосування української ракети-дрона "Паляниця".
Президент зазначив, що у радіусі дії української ракети два десятки російських військових аеродромів. Розробку ракети завершили швидко – протягом півтора року.