У Міноборони затвердили антикорупційну програму на 2025-2026 роки: що відомо
Міністерство оборони України відповідно до комплексної Антикорупційної програми на 2025-2026 роки розпочало реалізацію стратегічних напрямів протидії зловживанням в оборонному секторі.
Про це повідомила пресслужба МОУ, передає Рубрика.
"Міноборони визначило засади політики для запобігання та виявлення корупції, заходи з виконання державної антикорупційної програми та заходи для усунення виявлених корупційних ризиків.
Саме ці кроки є нашим пріоритетом на найближчі два роки", – заявив тимчасово виконуючий обов'язки начальника Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції Міноборони полковник юстиції Сергій Степанян.
За інформацією Міноборони, передбачено системні зміни у ключових сферах діяльності відомства, що ґрунтуються на культурі доброчесності та відповідальності серед військових посадовців і держслужбовців.
70% українців вважають антикорупційну підтримку ЄС недостатньо дієвою, – результати опитування
Міноборони на 2025-2026 роки запланувало низку стратегічних заходів, зокрема:
- удосконалення законодавства у сфері оборони для усунення прогалин та вразливостей;
- повну інвентаризацію військового майна та оформлення прав на нерухомість і землю;
- запуск електронної системи контролю за використанням пального;
- проведення аудиту та оцінки об'єктів інтелектуальної власності;
- впровадження прозорих механізмів оборонних закупівель;
- створення державної системи гарантування якості оборонної продукції;
- розробку автоматизованої системи управління чергою на житло для військових.
Окрім того, моніторинг ефективності заходів проводитиме Департамент з питань запобігання та виявлення корупції. Він здійснюватиме регулярний аналіз виконання програми, а результати оцінювання публікуватимуться на офіційному вебсайті міністерства для забезпечення прозорості впровадження антикорупційних ініціатив.
Також запроваджується комплексна система навчання, що охоплює курси підвищення кваліфікації та спеціалізовані тренінги з питань антикорупційного законодавства.
Антикорупційну програму на 2025-2026 роки затверджено відповідним наказом Міністерства оборони України.
Зазначимо, що закупівельна агенція Міністерства оборони України "Державний оператор тилу" заощадила 2,26 млн грн під час закупівлі мастильних матеріалів для потреб Збройних сил України на 2025 рік.
Корупційні схеми з закупівлями для ЗСУ
У грудні 2023 року Служба безпеки України у взаємодії та за сприяння Міноборони викрила корупційну схему придбання боєприпасів для ЗСУ майже на 1,5 мільярда гривень. Керівника Головного управління Міністерства оборони, якого підозрюють у цій справі, взяли під варту без права внесення застави до 19 лютого 2024 року.
Окрім того, співробітники правоохоронних органів оголосили нову підозру колишнім заступнику міністра оборони і начальнику департаменту у розтраті майже 950 млн грн на неякісні бронежилети.
Також 21 січня минулого року у ЗМІ з'явилася інформація, що Міністерство оборони закуповує харчі для військовослужбовців у двічі-тричі дорожче, ніж у магазинах Києва. Про це повідомляли ЗМІ.
Через скандал із закупівлею їжі для військових у відставку подав заступник міністра оборони України В'ячеслав Шаповалов.
Крім того, правоохоронці викрили колишнього заступника міністра оборони на ще одному корупційному епізоді: разом зі спільниками у 2022 році він закупив іще одну партію неякісних бронежилетів для українських військових, розтративши понад 948 мільйонів бюджетних гривень.