Про це він повідомив під час засідання уряду 3 січня, передає Рубрика з посиланням на відео, опубліковане в його Телеграм-каналі.
"У межах проєкту "Зброя перемоги" запустимо довготривалі контракти з виробниками на 3-5 років. Особливу увагу будемо приділяти компоненту далекобійності та ракетній програмі. Завдання від Президента України — виробити щонайменше 30 000 далекобійних дронів. Українські підприємства також планують виготовити близько 3000 крилатих ракет і ракет-дронів", – сказав Шмигаль.
Він зауважив, що плани вітчизняних підприємств ОПК передбачають нарощування наявних виробничих спроможностей до 30 млрд доларів.
Водночас уряд планує розвивати "данську модель", за якою партнери купують зброю в українського ОПК для потреб української армії. На 2025 рік очікується залучення понад 1 млрд доларів.
Шмигаль додав, що в галузі безпеки особливу увагу уряд приділить розвитку системи укриттів за фінською моделлю. Він пояснив, що це — державно-приватне партнерство, яке передбачає велику мережу надійних укриттів. За його словами, у мирний час ці укриття матимуть різне цільове призначення.
Варто зазначити, що під час повномасштабної війни в Україні наростили виробництво зброї. Йдеться про дрони різних типів, боєприпаси, ракети, броньовану техніку тощо.
Україна не лише нарощує спроможності власного ОПК, але й співпрацює з союзниками для виробництва зброї. У країнах-партнерах запускають спільні виробництва озброєння.
Збільшення виробництва зброї в Україні
Станом на серпень місяць, за неповних 8 місяців цього року Міністерство оборони України кодифікувало, допустило до експлуатації у підрозділах Збройних сил України вдвічі більше зразків озброєння і військової техніки українського виробництва, ніж за весь минулий рік. У 2023 році цей показник складав понад 200 зразків вітчизняних ОВТ.
Деякі зразки зброї українського виробництва є унікальними за характеристиками й це доведено результатами застосування у бойових умовах. До прикладу, за деякими зразками безпілотників Україна – світовий лідер.
Нагадаємо, що 24 серпня під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності Зеленський оголосив про перше успішне бойове застосування української ракети-дрона "Паляниця".
Також під час пресконференції на форумі "Україна 2024. Незалежність" 27 серпня Президент розповів, що Україна вперше позитивно випробувала балістичну ракету вітчизняного виробництва.
Окрім того, міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у військах оборонну осколкову гранату – аналог радянської Ф-1.
З початком повномасштабного вторгнення країни ЄС розпочали нарощувати потужності власних збройних виробництв. Демократія та бюрократія не дозволили зробити їм це швидко. Тож зараз у європейців є гроші, але бракує військових заводів та потужностей. В Україні все навпаки — заводи працюють в "пів сили", бо немає достатнього фінансування. Чому б тоді ЄС не інвестувати в український ОПК? — "Рубрика" розповідає, як Захід інвестує в українську зброю.
У селищі Бородянка Київської області завершили капітальне відновлення багатоповерхового будинку, який постраждав від обстрілів і… Читати більше
Українська розвідка порахувала число звільнених з російського полону минулого року українців. У 2024 році вдалось… Читати більше
У ніч на 5 січня російсько-окупаційні війська атакували регіони України 103 безпілотниками. У них виявили… Читати більше
У грудні 2024 року Збройні сили України уразили безпілотними системами понад 54 тисячі ворожих цілей:… Читати більше
3 січня почали отримувати перші виплати у розмірі 908 гривень вісімнадцятирічні українці, які подали заявки… Читати більше
Напередодні новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп зустрівся з прем'єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні, яка… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.