Міноборони допустило для використання у Силах оборони машину для маскування “Coyote”

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до постачання Силам оборони спеціальну машину для маскування "Coyote". Також повідомляється, що Міноборони у 2024 році допустило до експлуатації у військах близько 60 зразків наземних роботів та понад 250 безпілотних авіаційних комплексів, серед яких понад 240 – вітчизняної розробки та виробництва.

Про це в Фейсбуці повідомляє АрсеналІнформ, передає Рубрика.

Машина для маскування "Coyote"

Фото: Фейсбук / АрсеналІнформ

"Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання спеціальну машину димопуску HMMWV "Coyote". Вона призначена для генерування диму на полі бою, щоб запобігти візуальному та інфрачервоному спостереженню противника за діями наших підрозділів", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, система димопуску "Coyote" встановлена на шасі військового позашляховика HMMWV, який забезпечує маскування тактичних дій підрозділів.

Розповсюджений системою дим блокує роботу датчиків, якими обладнані танкові теплові приціли та інші системи, що працюють у візуальному та інфрачервоному спектрі.

Наземні роботи

Протягом минулого року Міноборони допустило до експлуатації у військах у 2024 році близько 60 зразків наземних роботів.

Фото: Фейсбук / АрсеналІнформ

"Оборонне відомство кодифікувало майже шість десятків зразків наземних роботизованих комплексів (НРК) упродовж 2024 року. Це вчетверо більше, ніж у попередні роки від початку широкомасштабного вторгнення РФ", – йдеться в повідомленні.

Фото: Фейсбук / АрсеналІнформ

Зазначається, що у переліку кодифікованих зразків НРК є роботи для виконання широкого спектру завдань на передовій. Зокрема, для:

  • логістичного забезпечення позицій першої лінії,
  • евакуації поранених,
  • платформи для розміщення бойових модулів тощо.

Фото: Фейсбук / АрсеналІнформ

Більшість кодифікованих зразків вже застосовуються підрозділами Сил оборони України.

У другій декаді грудня на Харківщині в районі населеного пункту Липці підрозділи Сил оборони провели першу в історії операцію із застосуванням виключно роботизованих систем на полі бою. У ній задіювались наземні роботизовані комплекси оснащені кулеметами, наземні дрони-камікадзе, завдання яких – підрив перешкод або укриттів ворога та НРК-сапери, які встановлюють, або знімають мінні загородження, повідомили в Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки.

Фото: Фейсбук / АрсеналІнформ

Безпілотні авіакомплекси

Також Міністерство оборони у 2024 році кодифіковано та допустило до використання у Силах оборони понад 250 безпілотних авіаційних комплексів, серед яких понад 240 – вітчизняної розробки та виробництва.

Фото: Фейсбук / АрсеналІнформ

"Протягом 2024 року оборонним відомством кодифіковано та допущено до використання у Силах оборони понад 250 безпілотних авіаційних комплексів. Понад 240 з них – вітчизняної розробки та виробництва. Це у 3,5 раза більше, ніж було допущено до експлуатації зразків безпілотних авіакомплексів у 2022 та 2023 роках. БпАК найчисельніша група у переліку кодифікованих торік зразків ОВТ", – йдеться в повідомленні.

Як зазначив начальник Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки полковник Володимир Рочняк, роль безпілотних систем на полі бою стрімко зростає і українські зброярі швидко реагують на потреби фронту.

Фото: Фейсбук / АрсеналІнформ

"Наразі підприємства вітчизняної оборонки розробляють та виробляють безпілотні авіакомплекси різного призначення (камікадзе, бомбери, розвідники, тощо) та типів (літакового, коптерного). Окремі зразки – унікальні за своїми характеристиками", – повідомив Рочняк.

За його словами, серед дозволених для використання у Силах оборони України є безпілотні комплекси, що мають:

  • підвищену стійкість до радіоелектронних перешкод,
  • малошумні,
  • з системами донаведення і самознищення тощо.

Як повідомлялось, Міноборони кодифікувало та дозволило для використання в Силах оборони безпілотного авіаційного комплексу "Щедрик" українського виробництва.

Також повідомлялось, унікальне повнопривідне багі "ГУРКІТ", аналогів якому немає, розробили у Львівському училищі комп'ютерних технологій та будівництва.

Ще чотири нові роботизовані розробки від учасників проєкту Brave1, які успішно пройшли кодифікацію за стандартами НАТО, зможуть працювати на передовій.

Окрім цього, нещодавно в Україні завершилися випробування дронів з оптоволоконним зв'язком.

Також повідомлялось, що українські розробники створили новий безпілотник WarDog, який може вести розвідку в умовах складних рельєфів та під дією ворожого РЕБ.

Свіжі дописи

  • Новини

У Харкові одну з вулиць перейменували на честь легендарного підрозділу Kraken

У Харкові на честь спецпідрозділу ГУ Міноборони Kraken перейменували одну з вулиць у середмісті. Відповідне рішення… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Встановлено 497 осіб, які підпалювали авто ЗСУ та готували теракти з вибухівкою поблизу будівель ТЦК, – СБУ

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, які вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців,… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

У Кривому Розі відкрили перший в області центр “Я – Ветеран”: надаватимуть понад 600 послуг для захисників

У Кривому Розі відкрили перший в області модульний центр “Я – Ветеран”, в якому комплексно… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Російські окупанти завдали ракетного удару по Одещині: загинула людина, ще одна поранена

Російська армія атакувала житлову недобудову в Одеському районі ввечері 5 лютого. У результаті удару відомо… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Сирський: У 2024 році було уражено 13 тисяч артсистем росіян. Це більше, ніж разом за два попередні роки

Протягом 2024 року Сили оборони України уразили 13 тисяч російських артилерійських систем, що перевищує показники за попередні… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Гарантії безпеки, фінансова підтримка та санкції проти рф: Зеленський зустрівся з главою МЗС Великої Британії

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Ламмі. Про… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.