Про це інформує Рубрика з посиланням на результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
"Від початку вторгнення до лютого 2024 року ситуація практично не змінювалися: стабільно близько 71-73% відповідали, що вони готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно (і ще 2-3% говорили про 1 рік). У цей же період про більш короткий власний запас міцності (декілька місяців-пів року) говорили 18-21%. Водночас між лютим і жовтнем 2024 року ми вперше зафіксували зниження частки тих, хто готовий терпіти стільки, скільки буде потрібно – до 63%.
Між початком жовтня і груднем 2024 року ми також спостерігаємо незначне, але зниження частки тих, хто готовий терпіти стільки, скільки буде потрібно – до 57%", – цитата КМІС.
Соціологи також наголошують на тому, що частка тих, хто говорить про більш короткий період (декілька місяців – пів року) змінилася неістотно (21%) у грудні (проти 18% на початку жовтня). Натомість з 12% до 18% стало більше тих, кому "важко сказати", скільки часу вони ще готові терпіти.
КМІС пояснюють: "Таким чином, між жовтнем і груднем більшою мірою відбулося не зниження, власне, запасу міцності українців, а відбулося зростання невизначеності (що відображає високу невизначеність через сукупність зовнішніх факторів, як-то вибори в США, і внутрішніх обставин)".
Соціологи стверджують, що якщо між лютим 2024 року і початком жовтня 2024 року зниження запасу міцності простежувалося насамперед на Півдні та Сході, то до грудня 2024 року відбулося "вирівнювання" між регіонами. Тож під кінець року різниця між регіонами стала значно менш помітною (хоча на Сході лишається трохи менше тих, хто готовий терпіти стільки, скільки буде потрібно, а також вища невизначеність).
Соціологи також навели відповіді респондентів у розрізі достатку їхніх родин:
"З одного боку, є тенденція, що чим більш заможна у респондента родина, тим вищий запас міцності. З іншого боку, варто підкреслити, що навіть серед респондентів з низьким достатком (які, відповідно, досить уразливі) 51% відповіли, що готові терпіти стільки, скільки буде потрібно"
Серед респондентів із середнім достатком таких 58%, серед респондентів з високим достатком – 70%.
"Ці дані показують, що готовність терпіти війну лише частково пов'язана з матеріальними умовами життя і насправді інші фактори більшою мірою впливають на запас міцності", – підсумували у КМІС.
Дослідження тривало з 2 по 17 грудня 2024 року. Методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 985 респондентів у віці від 18 років, що мешкають на території України, яка підконтрольна уряду України.
Вибірки не включають:
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% – для показників, близьких до 10%, 1,8% – для показників, близьких до 5%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення, однак соціологи вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.
Нагадаємо, раніше Рубрика повідомляла, що соціологи вперше зафіксували зниження частки тих, хто готовий терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. При цьому все одно більшість громадян України (63%) відповідають ствердно.
Також повідомлялось, що 88% українців вірять у перемогу України у війні проти російської федерації. З них 71% переконані, що Україна повинна відвоювати всі втрачені території.
На острові Галіндез, де розташована українська антарктична станція "Академік Вернадський", біологи зафіксували унікальний випадок –… Читати більше
Для українських військових Латвія передала 100 FPV-дронів у межах благодійної ініціативи "Безпілотники для ЗСУ". Про… Читати більше
Пріоритет надається організаціям зі сходу України та тим, які працюють ближче до ліній розмежування. Реєстрація… Читати більше
Українські сили оборони підтвердили удар по нафтобазі "Албашнефть", що знаходиться у Краснодарському краї російської федерації.… Читати більше
5 лютого у Кам'янці-Подільському Хмельницької області стався вибух біля будівлі місцевого територіального центру комплектування та… Читати більше
Четверо українських військових із протезами нижніх кінцівок та військова, яка пережила бойові поранення, піднялися на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.