Про це Лубінець написав у соцмережах, цитує Рубрика.
Омбудсман відзначив, що у доповіді визнаються систематичні порушення росією прав людини в Україні, зокрема атаки на цивільну інфраструктуру, страти й катування українських військовополонених, незаконну конфіскацію майна на ТОТ України та залучення дітей до військової підготовки.
Однак низка висновків ООН щодо України є хибними, наголосив Лубінець. Він категорично не погоджується з тим, що не враховані певні зауваження та рекомендації, надані Офісом омбудсмана.
Так, щодо описаних у доповіді випадків катувань російських військовополонених в транзитних місцях, то Офіс Генпрокурора України розпочав кримінальне розслідування за описаними у доповіді фактами катувань у транзитному пункті, а Коордштаб, Генштаб ЗСУ та Міноборони України підтвердили, що розслідування триває.
При цьому надані Департаментом з питань реалізації національного превентивного механізму коментарі не були враховані у доповіді. Співробітники Офісу Омбудсмана разом з представниками громадських організацій регулярно здійснюють відвідування таборів для тримання військовополонених та спеціальних дільниць у слідчих ізоляторах. Умови та поводження з російськими військовополоненими відповідають Женевській конвенції, – наголосив Лубінець.
Він також заявив, що повідомлення про випадки катувань і жорстокого поводження з російськими військовополоненими, які вчиняються у місцях транзиту після їхньої евакуації з поля бою, потребують додаткової верифікації через уповноважені держоргани України.
"Фактично, ООН ототожнює масштаби порушень з боку України та РФ. Всі ми бачимо, якими повертаються українці з російської неволі. До них застосовували катування, тортури, психологічний тиск, не давали належної медичної допомоги. Вони повертаються додому іноді з травмами, які несумісні із життям", — наголосив омбудсман.
Він додав, що неодноразово зазначалося, що висвітлення проблеми "неналежного поводження" має відображати обсяги порушень МГП з боку російської сторони, навіть за відсутності повного доступу до місць утримання в РФ.
"Бо ж виходить, що Україна надає доступ міжнародним організаціям, які можуть висвітлювати все у звітах, а Росія просто не допускає. Це не тотожні речі! Мене обурює, що за поточним контекстом прикінцеві рекомендації Росії та Україні "дотримуватись МГП". Тобто ООН зрівнює масштаби порушень, що є неприпустимим", — заявив Лубінець.
Водночас омбудсмен зауважив, що Україна забезпечує доступ міжнародним організаціям, які можуть висвітлювати ситуацію у своїх звітах, тоді як Росія такого доступу не надає.
Нагадаємо, що вчора ООН висловила занепокоєння релігійною політикою України. Проте в Києві наголосили, що українська політика спрямована на захист релігійних свобод.
Зауважимо, що в доповіді ООН відзначили, що вони занепокоєні тим, що в Україні набули чинності нові законодавчі положення щодо релігійних організацій, які забороняють діяльність російської православної церкви в Україні, а також українських релігійних організацій, визнаних пов'язаними з аналогічними організаціями в російській федерації.
Глава Сполучених Штатів Джо Байден нагородив Президентською медаллю Свободи 19 людей, серед яких - колишня… Читати більше
На війні загинув музичний редактор СТБ, зокрема кулінарного шоу "МастерШеф" та низки інших проєктів, Антон… Читати більше
Під час успішного штурму ворожої позиції українські десантники взяли в полон 14 російських вояк: російські… Читати більше
1 січня 2025 року завершився встановлений термін для добровільного повернення військовослужбовців, які самовільно залишили частину… Читати більше
У мобільному застосунку "Резерв+" частково відновили послугу відстрочки, яка була недоступна після російської хакерської атаки… Читати більше
Під час поїздки міністра МЗС Андрія Сибіги до Дамаску виявилося, що це не перший випадок… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.