Лубінець: У доповіді ООН низка висновків про Україну – хибні та необґрунтовані
Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець назвав необґрунтованими низку висновків щодо України у 41-шій періодичній доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини.
Про це Лубінець написав у соцмережах, цитує Рубрика.
Омбудсман відзначив, що у доповіді визнаються систематичні порушення росією прав людини в Україні, зокрема атаки на цивільну інфраструктуру, страти й катування українських військовополонених, незаконну конфіскацію майна на ТОТ України та залучення дітей до військової підготовки.
Однак низка висновків ООН щодо України є хибними, наголосив Лубінець. Він категорично не погоджується з тим, що не враховані певні зауваження та рекомендації, надані Офісом омбудсмана.
Так, щодо описаних у доповіді випадків катувань російських військовополонених в транзитних місцях, то Офіс Генпрокурора України розпочав кримінальне розслідування за описаними у доповіді фактами катувань у транзитному пункті, а Коордштаб, Генштаб ЗСУ та Міноборони України підтвердили, що розслідування триває.
При цьому надані Департаментом з питань реалізації національного превентивного механізму коментарі не були враховані у доповіді. Співробітники Офісу Омбудсмана разом з представниками громадських організацій регулярно здійснюють відвідування таборів для тримання військовополонених та спеціальних дільниць у слідчих ізоляторах. Умови та поводження з російськими військовополоненими відповідають Женевській конвенції, – наголосив Лубінець.
Він також заявив, що повідомлення про випадки катувань і жорстокого поводження з російськими військовополоненими, які вчиняються у місцях транзиту після їхньої евакуації з поля бою, потребують додаткової верифікації через уповноважені держоргани України.
"Фактично, ООН ототожнює масштаби порушень з боку України та РФ. Всі ми бачимо, якими повертаються українці з російської неволі. До них застосовували катування, тортури, психологічний тиск, не давали належної медичної допомоги. Вони повертаються додому іноді з травмами, які несумісні із життям", — наголосив омбудсман.
Він додав, що неодноразово зазначалося, що висвітлення проблеми "неналежного поводження" має відображати обсяги порушень МГП з боку російської сторони, навіть за відсутності повного доступу до місць утримання в РФ.
"Бо ж виходить, що Україна надає доступ міжнародним організаціям, які можуть висвітлювати все у звітах, а Росія просто не допускає. Це не тотожні речі! Мене обурює, що за поточним контекстом прикінцеві рекомендації Росії та Україні "дотримуватись МГП". Тобто ООН зрівнює масштаби порушень, що є неприпустимим", — заявив Лубінець.
Водночас омбудсмен зауважив, що Україна забезпечує доступ міжнародним організаціям, які можуть висвітлювати ситуацію у своїх звітах, тоді як Росія такого доступу не надає.
Нагадаємо, що вчора ООН висловила занепокоєння релігійною політикою України. Проте в Києві наголосили, що українська політика спрямована на захист релігійних свобод.
Зауважимо, що в доповіді ООН відзначили, що вони занепокоєні тим, що в Україні набули чинності нові законодавчі положення щодо релігійних організацій, які забороняють діяльність російської православної церкви в Україні, а також українських релігійних організацій, визнаних пов'язаними з аналогічними організаціями в російській федерації.