Лубінець та Умєров обговорили мобілізацію, права військових й підтримку родичів зниклих безвісти
Офіс омбудсмена разом з Міністерством оборони працюватимуть над тим, щоб питання "бусифікації" залишилося в минулому.
Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Телеграмі за підсумками зустрічі з міністром оборони Рустемом Умєровим, інформує Рубрика.
"Міністр оборони України ініціював пропозиції щодо посилення системи рекрутингу, яку я повністю підтримую", – заявив омбудсмен.
Також сторони обговорили питання захисту прав військових і членів їхніх сімей.
Лубінець поінформував, що у 2024 році його команда активно працювала над питанням захисту прав у секторі безпеки та оборони.
Офіс омбудсмена, як зазначив уповноважений ВР, отримав близько 30 тисяч звернень, майже чотири тисячі – від чинних військовослужбовців.
"І кожне право, кожне звернення — це не абстракція. Це те, на що ми реагували, поновлювали права, здійснювали моніторингові візити, зокрема до військових частин, ініціювали зміни до законодавства, щоб у наших воїнів було більше гарантій дотримання їхніх прав", – наголосив Лубінець.
Президент підписав закон, який дозволяє демобілізацію через втрату неповнорідних родичів
За його словами, під час зустрічі Умєров запевнив, що за кожного випадку порушення прав військовослужбовців військова служба правопорядку буде належно реагувати.
"Інше питання, яке порушили, — це питання мобілізації, бусифікації. Спільно з Міністерством оборони будемо працювати над тим, щоб питання "бусифікації" залишилося в минулому", – зазначив Лубінець.
Сторони домовилися також терміново підготувати зміни до постанови уряду про додатковий захист родин, чиї рідні зникли безвісти або потрапили в полон.
Як заявив раніше міністр оборони Рустем Умєров, Головна інспекція Міністерства оборони проведе комплексний аналіз командування Сухопутних військ ЗСУ, зокрема буде оцінено ефективність управлінських процесів.
Нагадаємо, в Україні планують змінити програму підготовки офіцерів та збільшити терміни навчання. Військове командування наголосило на важливості зміни програми й збільшенні термінів навчання.
Як повідомлялося, військовослужбовці Збройних сил України проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Підготовка складатиметься з трьох рівнів: базового, середнього та поглибленого, кожен з яких має свої специфічні завдання та методи навчання.
Раніше командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий заявив, що Сухопутні війська потребують змін та сучасного підходу до розвитку спроможностей воїнів. Вони мають стати елітою Збройних сил України.
Також військове командування України працює над тим, щоб підготовка до участі в бойових діях загалом тривала два місяці.