Про це пише Рубрика, посилаючись на Facebook спікера ВР Руслана Стефанчука.
Як раніше писала Рубрика, 1 січня 2025 року Російська Федерація здійснила чергову варварську атаку по центру столиці України. Удар прийшовся на житловий будинок, внаслідок чого трагічно загинули двоє мирних мешканців – відома київська наукова сім'я, Ігор Зима та його дружина Олеся Сокур.
Окрім втрат серед мирного населення вибухова хвиля завдала значних пошкоджень навколишнім житловим та адміністративним будівлям.
Серед пошкоджених об'єктів – приміщення, де розміщені комітети та підрозділи Апарату Верховної Ради України.
Учора на місці трагедії працювали правоохоронні органи та спеціальні служби, які ретельно зафіксували наслідки атаки. Наразі триває оцінка завданих збитків.
Попри пошкодження, співробітники Апарату Верховної Ради України роблять усе можливе для оперативного усунення наслідків. Завдяки їхнім зусиллям забезпечується безперебійна робота Парламенту та його органів, що є важливим у нинішній складний час для країни.
Що відомо про атаку рф 1 січня
Уранці, 1 січня, Київ зазнав атаки ударних безпілотників, внаслідок чого уламки впали на житловий будинок у Печерському районі та нежитлові будівлі у двох районах столиці, зокрема у Святошинському районі спалахнула пожежа.
У Печерському районі відбулося часткове руйнування 4-6 поверхів житлового будинку, а також пожежа на 4-5 поверхах на площі 70 кв. метрів. Вогонь було локалізовано, одну жінку врятовано.
На жаль, унаслідок ворожої атаки безпілотниками 1 січня кількість загиблих зросла.Наразі відомо вже про двох загиблих. Також відомо про 6 постраждалих, серед них — дві вагітні жінки.
Унаслідок атаки російських БПЛА загинуло подружжя науковців – Олеся Сокур та Ігор Зима. Вчені працювали в Навчально-науковому центрі "Інститут біології та медицини" Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де проводили дослідження в різних напрямках біології.
У КНУ імені Тараса Шевченка розповіли, що Ігор Зима понад 50 років свого життя віддав навчанню та роботі в університеті. За цей час він досяг вагомих здобутків у нейрофізіології, ставши автором понад 360 наукових і методичних публікацій.
"Раніше в науці був такий парадокс, коли вважали, що запахи і нюх для людини рудиментарні і не мають значення. Чесно кажучи, наші дослідження 20-30 років тому сприймалися не так, як тепер.
Навіть COVID-19 показав, що це одна із систем, яка найбільше страждає. Нейродегенеративні захворювання дуже складні, але першими вони проявляються порушенням нюхової функції", – пояснив значення наукового внеску Ігора Зими його колега.
Микола Марчук додав, що надалі Ігор Зима продовжував вивчати сприйняття мозком різної палітри подразників, як-от виразів обличчя та мови. Ці дослідження ввійшли до документального фільму "Код нації", у створенні якого дослідник узяв участь.
Дружина Ігора Зими Олеся Сокур була біохімікинею і також працювала в "Інституті біології та медицини", де подружжя й познайомилося. Жінка очолювала Науково-дослідницьку лабораторію фізико-хімічної біології.
2 січня київські рятувальники завершили пошуково-рятувальні роботи в постраждалому, від російської атаки 1 січня, будинку на Печерську та продовжують аварійно-відновлювальні заходи.
У Запорізькій області добудовують третю підземну школу. В освітньому закладі навчатимуться 1000 дітей у дві… Читати більше
Росіяни б'ють з усіх типів зброї по центральній частині населених пунктів Куп'янської громади. Проте тут ні… Читати більше
Уряд ухвалив проєкт розпорядження, який передбачає зміни до переліку адміністративних послуг, які надаються органами виконавчої… Читати більше
Рішення Центрального банку росії (ЦБР) утримувати ключову ставку на рівні 21% може посилити дисбаланс в… Читати більше
Російський військовий вертоліт Мі-28 розбився у Воронезькій області, два члени екіпажу загинули. Про це повідомляє… Читати більше
Укрпошта пропонує українцям обрати найкращу поштову марку і блок серед випусків, присвячених важливим темам року.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.