В ООН звинуватили Україну щодо обмеження релігійних свобод, згадавши УПЦ: МЗС відреагувало
Міністерство закордонних справ України відкинуло висновки Організації Об'єднаних Націй щодо "недостатності обґрунтування" заборони діяльності релігійних організацій, повʼязаних із російською федерацією.
Про це йдеться в заяві МЗС, пише Рубрика.
У відомстві наголосили, що доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини "спотворює дійсність".
У 41 періодичній доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини від 31 грудня 2024 року згадується Закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій".
31 грудня ООН розкритикувала Україну за відсутність "достатнього обґрунтування" розпуску релігійних організацій, зокрема Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).
В ООН вважають, що документ буцімто встановив "нові обмеження" свободи сповідувати свою релігію чи переконання.
Там наголосили, що за міжнародними стандартами національна безпека не є "підставою для обмеження свободи релігії чи переконань і свободи релігійних об'єднань". В ООН занепокоєні, що це може вплинути на УПЦ.
Своєю чергою українське Міністерство закордонних справ відкинуло такі висновки ООН, оскільки закон не передбачає заборони церков в Україні.
"Вкотре наголошуємо, що згаданий у доповіді закон не передбачає заборони жодної з існуючих в Україні церков. Він лише не допускає підпорядкування релігійних організацій в Україні керівним центрам, які розміщуються в державі, що здійснила або здійснює збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину її території, а також релігійних організацій, що підтримують збройну агресію проти України", зазначає українське МЗС.
Там зауважили, що рф "системно використовує релігію як зброю" у війні, зокрема через рпц вихваляє злочинців. Також окупанти вбивають вірян і релігійних діячів, переслідують релігійні громади й руйнують релігійні споруди по всій Україні.
"Закон переслідує легітимну мету, є необхідним у демократичному суспільстві, передбачає демократичну процедуру, в якій останнє слово належить суду; є найменш обтяжливим, оскільки не накладає тягаря на совість віруючих, а лише виводить їх з-під тиску російської православної церкви, яка, що підкреслюється в Резолюції ПАРЄ, "є ідеологічним продовженням злочинного режиму"", — підкреслили в МЗС.
У МЗС висловили сподівання, що Моніторингова місія ООН з прав людини й надалі надаватиме об'єктивні оцінки ситуації зі свободою релігії в Україні та фіксуватиме російські злочини проти українських вірян, релігійних громад та церковного майна.
Що відомо про закон проти релігійних організацій, що пов'язані з рф
23 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
Своєю чергою голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Климент виступив з коментарем, запевнивши, що церква продовжить своє існування як істинна церква в Україні.
Також абсолютна більшість українців, а саме 80%, підтримують схвалений закон про заборону діяльності релігійних організацій, які пов'язані з російською православною церквою.