Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство охорони здоровʼя України.
Керівник закладу охорони здоров'я затверджує перелік лікарів, які мають право проводити оцінювання у складі експертних команд у відповідному закладі. Цей перелік формується на основі кваліфікації лікарів та їхнього досвіду, причому мінімальна вимога — щонайменше один рік медичної практики.
Склад експертної команди визначається для кожної справи окремо. У складі обов'язково має бути не менше трьох лікарів, одним із яких є терапевт або профільний лікар щодо супутнього захворювання чи ускладнень.
Планується автоматичне формування складу команд через електронну систему оцінювання. Це виключить суб'єктивний вплив на процес добору спеціалістів і підвищить довіру до результатів оцінювання.
Ефективність експертних команд базується на чіткому дотриманні принципів, що гарантують професійне та об'єктивне оцінювання повсякденного функціонування особи.
Склад команди формується залежно від інвалідизуючого діагнозу. У разі необхідності до роботи залучаються вузькопрофільні лікарі. Використовується Міжнародна класифікація хвороб (МКХ) для забезпечення точності й узгодженості у визначенні діагнозів.
Члени експертних команд проходять систематичні навчальні курси, які спрямовані на оновлення знань і ознайомлення із сучасними методиками оцінювання функціонального стану особи.
Експертні команди виконують ключову роль у системі оцінювання, забезпечуючи прозорість і професіоналізм на кожному етапі.
Основним завданням експертних команд є визначення ступеня порушень здоров'я, що впливають на здатність до повсякденної діяльності. За результатами оцінювання ухвалюється рішення щодо встановлення чи продовження статусу інвалідності.
Під час роботи експертна команда:
Рішення ухвалюється колективно з урахуванням думок усіх членів команди. Воно затверджується підписами всіх учасників, що забезпечує юридичну силу документа.
Лікуючий лікар формує структуроване електронне направлення на оцінювання та завантажує документи. Після цього визначається форма розгляду справи: очна, заочна, із використанням телемедицини, виїзна.
Адміністратор перевіряє направлення та документи на відповідність вимогам. У разі виявлення недоліків вони повертаються на доопрацювання.
У день оцінювання члени команди:
Пацієнт має право:
Експертна команда має завершити розгляд справи протягом 30 календарних днів з моменту прийняття направлення закладом охорони здоров'я.
Рішення надсилається електронною поштою або рекомендованим листом. У разі встановлення інвалідності надаються рекомендації, що є частиною індивідуальної програми реабілітації.
Рекомендації містять такі складові:
Послуги експертних команд фінансуються коштом державного бюджету через Програму медичних гарантій.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський 30 грудня підписав закон про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) з 1 січня 2025 року.
Телеграм-канал, де розміщуватимуть вакансії для людей з інвалідністю, ініціювала перекладачка з жестової мови Ольга Буназів.… Читати більше
В Україні розгорнуть у складі бригад Збройних сил на фронті повноцінні роботизовані підрозділи з урахуванням… Читати більше
В Адміністрації Дональда Трампа запевняють, що не збираються припиняти всю міжнародну допомогу, проте вона повинна… Читати більше
Вибори в Україні дуже важливі, але вони можуть відбутися лише після закінчення гарячої фази війни… Читати більше
5 лютого в Україну завітав з візитом міністр закордонних справ Великобританії Девід Леммі, який анонсує… Читати більше
У лютому 2024 року онлайн-медіа “Східний Варіант” запустило гарячу лінію “HelpPrint” для надання інформаційної допомоги… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.