Про це пише Рубрика з посиланням на заступника голови Міністерства оборони України Сергія Мельника в інтерв'ю "АрміяІнформ".
Як пояснив Мельник, особливу увагу у рамках програми НАТО DEEP зосередили на підготовці пілотів Сил оборони.
"Процес отримання курсантами свідоцтв приватного пілота був оптимізований, що дозволяє зменшити терміни підготовки пілотів на F-16 майже на три місяці. Це забезпечує важливу оперативну перевагу в повітрі", – розповів він.
Також посадовець зазначив, що загалом понад 15 000 українських військових пройшли навчання в рамках програми НАТО DEEP.
"Військова освіта в Україні наразі проходить масштабну трансформацію, щоб досягти максимальної взаємосумісності зі стандартами НАТО. Але цей процес — не просто копіювання західних підходів. Ми адаптуємо стандарти НАТО до власних реалій, бойового досвіду та актуальних потреб українських військових", наголосив Мельник.
Одним із ключових інструментів трансформації є програма НАТО DEEP (Defence Education Enhancement Programme), яка працює в Україні вже понад 10 років. Завдяки цій програмі українські військові навчальні заклади отримали доступ до передових західних методик та освітніх технологій.
Основні досягнення за цим напрямом:
Як підкреслив представник міністерства, концепція трансформації військової освіти України — це стратегічний план до 2032 року. Він включає системний підхід до навчання, впровадження найкращих світових практик і тісну співпрацю з іншими державними органами та міжнародними партнерами.
Як повідомляли, українські військові пілоти вже розпочали підготовку на винищувачах F-16 у Румунії, що допоможе збільшити кількість цих літаків у складі Повітряних сил України.
Також навчені фахівці з обслуговування F-16 вже почали повертатися в Україну. Це підтвердили офіційно в Повітряних силах ЗСУ.
Як писала Рубрика, у Великій Британії перед навчанням на винищувачах F-16 200 українських пілотів вже пройшли базову льотну, наземну та мовну підготовку.
F-16 для України
Наприкінці липня Україна отримала першу партію літаків F-16 від міжнародних партнерів у рамках військової допомоги. Точна кількість цих винищувачів поки не розголошується.
Нагадаємо, 4 серпня український президент Володимир Зеленський показав перші винищувачі F-16, які вже прибули до України.
Найближчим часом очікується надходження другої партії F-16 від Норвегії. Про це міністр оборони України Умєров повідомив після переговорів із Грамом 17 жовтня.
У Запорізькій області добудовують третю підземну школу. В освітньому закладі навчатимуться 1000 дітей у дві… Читати більше
Росіяни б'ють з усіх типів зброї по центральній частині населених пунктів Куп'янської громади. Проте тут ні… Читати більше
Уряд ухвалив проєкт розпорядження, який передбачає зміни до переліку адміністративних послуг, які надаються органами виконавчої… Читати більше
Рішення Центрального банку росії (ЦБР) утримувати ключову ставку на рівні 21% може посилити дисбаланс в… Читати більше
Російський військовий вертоліт Мі-28 розбився у Воронезькій області, два члени екіпажу загинули. Про це повідомляє… Читати більше
Укрпошта пропонує українцям обрати найкращу поштову марку і блок серед випусків, присвячених важливим темам року.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.