У Міноборони розповіли, як вдалося скоротити підготовку українських пілотів на винищувачах F-16
Майже на три місяці вдалося скоротити терміни підготовки українських пілотів на винищувачах F-16, що, своєю чергою, дозволило забезпечити оперативну перевагу у повітрі.
Про це пише Рубрика з посиланням на заступника голови Міністерства оборони України Сергія Мельника в інтерв'ю "АрміяІнформ".
Як пояснив Мельник, особливу увагу у рамках програми НАТО DEEP зосередили на підготовці пілотів Сил оборони.
"Процес отримання курсантами свідоцтв приватного пілота був оптимізований, що дозволяє зменшити терміни підготовки пілотів на F-16 майже на три місяці. Це забезпечує важливу оперативну перевагу в повітрі", – розповів він.
Також посадовець зазначив, що загалом понад 15 000 українських військових пройшли навчання в рамках програми НАТО DEEP.
"Військова освіта в Україні наразі проходить масштабну трансформацію, щоб досягти максимальної взаємосумісності зі стандартами НАТО. Але цей процес — не просто копіювання західних підходів. Ми адаптуємо стандарти НАТО до власних реалій, бойового досвіду та актуальних потреб українських військових", наголосив Мельник.
Одним із ключових інструментів трансформації є програма НАТО DEEP (Defence Education Enhancement Programme), яка працює в Україні вже понад 10 років. Завдяки цій програмі українські військові навчальні заклади отримали доступ до передових західних методик та освітніх технологій.
Основні досягнення за цим напрямом:
- Удосконалено понад 200 освітніх програм.
- Навчання пройшли понад 15 000 українських військових.
- Розвинуті симуляційні тренування, що дозволяють відпрацьовувати складні сценарії в безпечному середовищі.
- Збільшено терміни навчання для ключових спеціальностей: снайперів, операторів дронів, зенітників.
Як підкреслив представник міністерства, концепція трансформації військової освіти України — це стратегічний план до 2032 року. Він включає системний підхід до навчання, впровадження найкращих світових практик і тісну співпрацю з іншими державними органами та міжнародними партнерами.
Як повідомляли, українські військові пілоти вже розпочали підготовку на винищувачах F-16 у Румунії, що допоможе збільшити кількість цих літаків у складі Повітряних сил України.
Також навчені фахівці з обслуговування F-16 вже почали повертатися в Україну. Це підтвердили офіційно в Повітряних силах ЗСУ.
Як писала Рубрика, у Великій Британії перед навчанням на винищувачах F-16 200 українських пілотів вже пройшли базову льотну, наземну та мовну підготовку.
F-16 для України
Наприкінці липня Україна отримала першу партію літаків F-16 від міжнародних партнерів у рамках військової допомоги. Точна кількість цих винищувачів поки не розголошується.
Нагадаємо, 4 серпня український президент Володимир Зеленський показав перші винищувачі F-16, які вже прибули до України.
Найближчим часом очікується надходження другої партії F-16 від Норвегії. Про це міністр оборони України Умєров повідомив після переговорів із Грамом 17 жовтня.