fbpx
Сьогодні
14:41 02 Січ 2025

У Мілані з 1 січня заборонили курити на вулиці та у громадських місцях

Відтепер у другому за величиною місті Італії, Мілані, заборонили куріння на відкритому повітрі та в громадських місцях.

Про це повідомляє Euronews, інформує Рубрика.

Загальноміська заборона у другому за величиною місті Італії Мілані набуває чинності з 1 січня і є найсуворішою на сьогодні забороною на куріння в місті.

На порушників нових законів чекають штрафи в розмірі від 40 до 240 євро.

Місцева влада заявляє, що цей захід поширюється на "всі громадські місця, включно з вулицями", але робить виняток для ізольованих місць. Ті, хто курить в таких місцях на вулиці повинні дотримуватися відстані щонайменше 10 метрів від інших людей.

Заборона є останнім кроком в рамках ініціативи, започаткованої ще у 2021 році, спрямованої на покращення якості повітря в місті. Чиновники кажуть, що метою заборони є також захист здоров'я громадян від шкідливого впливу пасивного куріння, яке некурці вдихають у громадських місцях. Особливо від цього страждають діти.

Заборона, однак, не поширюється на вейпи або електронні сигарети.

У 2020 році міська рада Мілана ухвалила постанову про якість повітря в місті, яка передбачає поступову заборону та зменшення куріння. У 2021 році було введено в дію першу заборону, яка забороняє куріння:

  • в громадських парках,
  • на дитячих майданчиках,
  • автобусних зупинках,
  • спортивних майданчиках.

Заборона, яка вводиться напередодні зимових Олімпійських ігор 2026 року в Мілані, має на меті значно покращити якість повітря в місті.

Мілан, Італія. Фото: Pixabay / ShenXin

Мілан входить до списку міст Європи з найзабрудненішим повітрям. Він розташований посеред індустріальної долини По. Місто також бореться з великою кількістю викидів, спричинених автомобілями та надмірним дорожнім рухом.

Як повідомлялось, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, шкідливі звички, перероблена їжа та викопне паливо стають причиною смерті 2,7 мільйона людей на рік в Європі, що становить близько 24,5% від загальної кількості смертей.

Нагадаємо, експерти шукали рішення, як захистити дітей від епідемії вживання тютюну та нікотину.

Як повідомлялось, тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України.

Зазначимо, що вживання тютюну є однією з основних причин смертності у світі, забираючи щорічно понад 8 мільйонів життів. Лише в Україні щороку від хвороб, спричинених вживанням тютюну, передчасно помирає понад 100 тисяч людей. При цьому агресивні рекламні кампанії в мережі Інтернет залишаються основним інструментом просування вживання тютюну. 

Докладніше про це читайте в статті "Рубрики": "Смертельна залежність: як тютюнова індустрія полює на дітей та молодь через Інтернет".

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: