Про це йдеться в дописі глави української дипломатії.
Як зазначив очільник зовнішньополітичного відомства, українська дипломатія показала рішучість і сміливість, перехопивши ініціативу на міжнародній арені. За словами Сибіги, переговори з аш-Шараа тривали понад годину та "були предметними".
"Рішучість та сміливість працюють в дипломатії так само як на полі бою. Поїздкою до Дамаска українська дипломатія вчергове здивувала світ і перехопила ініціативу. Швидкість тут має значення", зазначив Сибіга.
Зауважимо, що наприкінці грудня, за дорученням Президента, українська делегація вирушила до Сирії.
Міністр зауважив, що Україна "заповнює порожнечу, яка залишилася [в Сирії] від росіян", але робить це засобами дипломатії, гуманітарної підтримки, політичного діалогу.
"росія роками надсилала до Сирії бомби, смерть, руйнування шкіл, лікарень та іншої цивільної інфраструктури. Україна надсилає борошно, підтримку для людей і відновлення нормального життя, пропозиції взаємовигідної співпраці", — наголосив глава української дипломатії.
Символічно, що до складу делегації входив міністр аграрної політики Віталій Коваль, який провів змістовні переговори щодо співпраці в продовольчій сфері. Сирійська сторона побачила нашу стратегічну налаштованість.
Зі слів Сибіги, це був перший ознайомчий візит, спрямований на відновлення відносин, але вже під час нього обговорили низку ключових напрямків співпраці. Зокрема, йшлося про торгівлю, продовольчу безпеку, обмін технологіями, освіту, а також взаємодію у безпековій сфері.
Також главу МЗС здивувала глибина знань Аш-Шараа про українську історію, включно з періодом сталінських репресій та подіями Другої світової війни.
"Розкрию одну цікаву деталь — ми були вражені глибиною його знань про історію України. Аш-Шараа знає про період сталінських репресій проти українського народу, про те, що фронт Другої світової прокотився українською землею двічі — з заходу на схід та зі сходу на захід — та інші історичні факти про нашу країну та людей", наголосив Сибіга.
На завершення візиту українська делегація подарувала аш-Шараа книгу "Історія України" арабською мовою авторства Олександра Палія, щоб він міг краще зрозуміти нашу країну та її народ.
Нагадаємо, що 30 грудня українська делегація, очолювана міністром закордонних справ Андрієм Сибігою, прибула до Дамаска для зустрічі з новим лідером Сирії Ахмедом аль-Шараа.
Під час зустрічі Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга урочисто підняв український прапор над почесним консульством України в Дамаску. У церемонії взяли участь представники української громади та почесний генеральний консул Тамер Алтунсі.
Своєю чергою Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна допоможе стабілізації ситуації в Сирії після падіння режиму Башара Асада. Українське зерно будуть постачати громадянам Сирії.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий вести перемовини з російським диктатором Володимиром Путіним. Але… Читати більше
Колишній заступник голови Консервативної партії у Великій Британії, 55-річний Джек Лопресті, добровільно доєднався до Міжнародного… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони лінійку наземних роботизованих комплексів… Читати більше
До Міжнародного дня книгодарування, 14 лютого, благодійний фонд savED разом із партнером книгарнею Readeat запустили… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем… Читати більше
Міністерство закордонних справ Фінляндії створило на своєму сайті окремий розділ з інформацією для громадян, які бажають… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.