Програму "Доступні ліки" 1 січня розширено: додано понад 50 нових препаратів
Наказ МОЗ, яким затверджено перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, набирає чинності з 1 січня 2025 року.
Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, передає Рубрика.
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомляє, що від 1 грудня набирає чинності наказ МОЗ від 25.12.2024 № 2148, яким затверджено новий Перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 23 грудня 2024 року.
Цей документ затверджено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2024 № 1380 "Деякі питання доступності лікарських засобів, що підлягають реімбурсації у 2025 році", якою передбачено розширення переліку лікарських засобів (міжнародних непатентованих назв та форм випуску), які підлягають реімбурсації в 2025 році.
До Переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення включено 52 нових препарати, в тому числі 23 позиції комбінованих лікарських засобів.
При цьому, 21 препарат із зазначеного Переліку є безкоштовним.
У відомстві зауважили, що до даного переліку додали лікарські засоби для:
- лікування болю,
- надання паліативної допомоги,
- лікування хвороб ендокринної системи,
- метаболічних, аутоімунних та запальних захворювань,
- глаукоми,
- мігрені,
- захворювань у дітей,
- комбіновані лікарські засоби для лікування серцево-судинних і цереброваскулярних захворювань.
Слід зазначити, що наказ МОЗ від 04.09.2024 р. № 1537 "Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 23 серпня 2024 року" також є чинним.
Відтак, з 01 січня 2025 року споживачі матимуть змогу отримати 596 лікарських засобів за програмою реімбурсації "Доступні ліки".
Цифрова гуманітарка замість фур з ліками. Як конвертувати допомогу закордонних партнерів в донати
"Доступні ліки"
Нагадаємо, українці можуть отримати деякі ліки безкоштовно або з доплатою. Це можна зробити у рамках урядової програми "Доступні ліки".
Програма допомагає дбати про здоров'я тих людей, хто має хронічні захворювання або певні стани, які потребують постійного прийому ліків.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, згідно з яким усі суб'єкти господарювання, що займаються роздрібною торгівлею лікарськими засобами, повинні укласти договір з Національною службою здоров'я України (НСЗУ) в межах програми реімбурсації "Доступні ліки".
Як повідомлялось, ветерани та ветеранки, що потребують постійного прийому ліків через стан здоров'я, можуть отримувати їх безкоштовно або з частковою доплатою за програмою "Доступні ліки". Для цього необхідно мати електронний рецепт від сімейного або лікуючого лікаря.
Також вже з цього року через програму "Доступні ліки" можна буде отримати безкоштовно чи з невеликою доплатою низку препаратів для дітей, зокрема, антибіотик першої лінії.