Міноборони: українські військові, які зазнали травм під час військової служби, отримуватимуть "пакунок пораненого"
З 2025 року, українські воїни, які зазнали травм під час військової служби, отримуватимуть "пакунки пораненого".
Про це повідомив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник в інтерв'ю "АрміяInform", цитує Рубрика.
Як зазначив Мельник, в Україні військові, ветерани та новобранці мають відчувати "постійну підтримку держави" під час служби та після її завершення.
Одним із таких проявів стане "пакунок пораненого", який захисники отримуватимуть у 2025 році.
Наразі достеменно не відомо, що увійде до набору та яким буде порядок отримання "пакунка пораненого".
У Міноборони також працюють над покращенням системи харчування військовослужбовців, каже Сергій Мельник.
У відомстві очікують запровадження додаткових фінансових стимулів для захисників – там вважають, що підхід допоможе "підвищити мотивацію та поліпшити умови служби".
"Ці ініціативи є лише частиною системних змін, які ми плануємо реалізувати. Вони покликані не лише підтримати наших військових сьогодні, але й створити основу для їхнього захисту, розвитку та впевненого майбутнього", – стверджує заступник міністра оборони Сергій Мельник.
Нагадаємо, у грудні 2024 року Міноборони провело два етапи тестування адаптивного одягу для поранених захисників.
Комплект зі штанів, шортів, майки та фуфайки з довгими та короткими рукавами має зробити процес лікування та реабілітації військових зручнішим.
Раніше відомство затвердило вимоги щодо калорійності основних продуктів харчування, які закуповують для військовослужбовців. Раніше питання енергетичної цінності продуктів вирішував постачальник.
Також Міністерство охорони здоров'я затвердить ще 11 сучасних протоколів надання допомоги при бойових травмах.
Зазначимо, що раніше було затверджено 12 протоколів, які охоплюють різні аспекти надання медичної допомоги, зокрема при:
- гострій дихальній недостатності,
- виконанні ампутацій,
- лікуванні переломів кінцівок та інших травм.
Як повідомлялось, Міністерство охорони здоров'я у квітні цього року затвердило перші шість клінічних протоколів з лікування бойових травм.
Зазначимо, що наказ МОЗ України "Про затвердження нових клінічних протоколів за темою "Бойова травма" набув чинності від 25 квітня 2024 року № 714.