У центрі Житомира встановили найбільший тризуб із дідухів
У центрі Житомира на пішохідній вулиці Михайлівській встановили тризуб, виготовлений з дідухів, який внесений до Національного реєстру рекордів України.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Укрінформ.
«Це найбільший в Україні тризуб десантників, який виготовили з дідухів, і він внесений до Книги рекордів України. Ми його презентували у Києві, Львові, а тепер – у столиці Десантно-штурмових військ Житомирі. Цей тризуб сплетений із трьох видів зернових культур – жита, пшениці, вівса. Як Бог перебуває в трійці, так і цей тризуб має благословити Україну на перемогу», – розповіла ветеранка Олена Живко.
За її словами, цей тризуб нагадує, що люди, які приходять на нього подивитися, мають більше, ніж наші захисники, а саме дім, каву, тепло. Це має стати стимулом, аби українці трималися духом.
Представник групи комунікацій 199-го навчального центру Десантно-штурмових військ ЗСУ Володимир Матвійчук додав, що дідух є нагадуванням про українські різдвяні традиції. Його створили в межах арттерапії поранені українські захисники.
Присутні вшанували загиблих захисників та захисниць України хвилиною мовчання та долучилися до спільної молитви. Офіцер Командування ДШВ ЗСУ Ярослав Калашник зачитав вірш «Дідух», який написав його загиблий побратим Юрій Руф (Юрій Дадак).
Секретар Житомирської міської ради Галина Шиманська наголосила: символічно, що тризуб з дідухів привезли у місто жита та миру.
«Житомирщина – це столиця Десантно-штурмових військ. В цьому тризубі знаходиться майже 350 дідухів, які зробили воїни 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади. Є таке повір'я: «Тризуб в хату – біда з хати». Я думаю, що тризуб – це символ нашого справедливого, переможного миру, який ми так чекаємо», – сказала Галина Шиманська.
Тризуб можна буде оглянути в Житомирі до 2 січня.
Тризуб із дідухів має висоту 7,41 метра. Його авторами є 90-річна майстриня Пелагія Живко, ветеран бойових дій у Косові, Іраку та російсько-української війни Ярослав Кучма та Олена Живко — ветеранка та очільниця ветеранської організації "Об'єднання добровольців".
Цьогорічний проєкт оновили. До акції долучилися десантники 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади, які проходять реабілітацію після поранення.
Варто зазначити, що минулого року тризуб внесли до Книги рекордів України. Він складається з близько 340 дідухів, які сплели поранені військовослужбовці 80-ї окремої Десантно-штурмової Галицької бригади під пильним керівництвом 96-річної львів'янки Пелагії Живко.