Сполучені Штати нададуть Україні 15 млрд доларів від заморожених активів рф
Сполучені Штати Америки нададуть Україні 15 мільярдів доларів. Ці кошти будуть забезпечені майбутніми доходами від заморожених активів росії.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Він також повідомив, що Мінфін України і Світовий банк підписали відповідну угоду, що передбачає використання цієї суми у межах проєкту PEACE in Ukraine.
За його словами, цей фінансовий пакет є частиною ширшої ініціативи, в рамках якої США надають Україні 20 мільярдів доларів у рамках ініціативи G7.
Шмигаль зазначив, що кошти будуть спрямовані на соціальні та гуманітарні видатки.
"Дякуємо Сполученим Штатам і Світовому банку за реалізацію та підтримку ініціативи, яка змушує Росію платити за агресію проти України", – наголосив прем'єр-міністр.
Заморожені російські активи
Заморожені активи оосії стали одним із ключових фінансових інструментів для підтримки України після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.
Активи рф, які були заблоковані внаслідок міжнародних санкцій, охоплюють як державні резерви, так і приватну власність російських олігархів, пов'язаних із Кремлем.
За різними оцінками, загальна сума заморожених активів перевищує $300 мільярдів. Серед них: резерви Центрального банку Росії, що зберігалися в іноземних банках, а також майно й фінанси російських державних компаній.
Відомо, що значна частина цих коштів належить впливовим бізнесменам, які активно підтримують агресивну політику російської влади.
Раніше в ЄС і США вже було вилучено десятки розкішних маєтків і суден, що належали російським олігархам, санкції проти яких стали відповіддю на розв'язану війну.
Комісар з економіки ЄС Валдіс Домбровскіс нещодавно заявив про необхідність розглянути механізми використання заморожених активів російського центрального банку для відшкодування збитків, завданих Україні.
Відомо, що Україна вже почала поступово отримувати перші кошти від заморожених російських активів, про що нещодавно повідомив Шмигаль.
Зазначимо, Україні погодили кредит на суму 50 мільярдів доларів, який погашатимуть коштом прибутків від заморожених російських активів. Однак внески в цей кредит домовилися зробити лише країни «Великої сімки».
Зрештою, було домовлено, що Сполучені Штати нададуть до 20 мільярдів доларів, ЄС — до 35 мільярдів, а Велика Британія виділяє майже 3 мільярди доларів.
Уже в грудні Україна та ЄС підписали меморандум про кредитну угоду щодо залучення до 35 мільярдів євро макрофінансової допомоги, а Вашингтон оголосив про надання позики у 20 мільярдів доларів.