Про це пише Суспільне, передає Рубрика.
Яке рішення?
За словами працівника "Житомиробленерго" Віталія Соколова, перші свічки вони почали робити навесні 2022 року.
"Сталося це тоді, коли до мого друга звернувся військовий. Була потреба дістати хоча б кілька десятків окопних свічок. Ми вирішили: чого ми будемо їх діставати? Зробимо самі. Зібралися компанією, поглянули в інтернеті, як воно має бути. Навчилися робити і стали їх виготовляти. У нас є нарізаний картон на ширину сім сантиметрів. Найоптимальніший розмір під окопну свічку це такі баночки з-під кукурудзи або горошку. Туди оцей картон певним чином завертається і засовується. Потім це все розігрівається на плитці парафіном і комплектується до наших "буржуйок", — розповів Віталій.
Як це працює?
Володимир Грицький-Дорощук виготовляє "буржуйки". З його слів, у бліндажі окопні свічки коптять, тому для того, щоб військовослужбовці не вчаділи, і потрібні "буржуйки".
"Оскільки сюди одягається гофра, то чадні гази можна вивести за межі приміщення. Окопна свіча сама по собі дає тепло, коли вона знаходиться у металевому кожусі.
Таким чином вона сама розігрівається і плюс гофра — вона до метра-двох — вона теж дає своє тепло", — говорить Володимир Грицький-Дорощук.
"У нас там є буржуйка, у якій ми тестуємо. Найкраще чотири окопні свічки вміщується — підпалюється, розігрівається, хороша тяга. У приміщенні, в якому ми знаходимося, за 3-4 години температура значно піднімається. Отак підпалюємо окопну свічку — треба трошки часу, щоб вона гарно розгорілася. Для тесту візьмемо і підпалимо три, потім закриваємо дверцята "буржуйки".
І ось тут нашу "ноу-хау": раніше ми робили без регулюємо піддувала, а зараз зробили із піддувалом. Коли свічка гарно розгорається, можна регулювати, скажімо так, величину її горіння", — розповів Віталій Соколов.
Гроші на матеріали донатять благодійники. Свічки і "буржуйки" працівники обленерго виготовлять у позаробочий час.
"Пропонуємо друзям, знайомим, рідним. Якщо на потребу самих військових, то ми вже пакуємо "буржуйки" — до неї комплектуємо окопні свічки, гофру, фурнітуру — і відправляємо на саме відділення, куди вказав службовець", — говорить Володимир Грицький-Дорощук.
"Це ідея наших працівників, їх ніхто не змушував, не давав вказівки. Просто є бажання допомагати армії від початку війни і до її закінчення", — прокоментував голова правління "Житомиробленерго" Олексій Шекета.
Зазначимо, що під час повномасштабної війни волонтери, часто ризикуючи життям, допомагають українським військовим і цивільним. Нині волонтером став фактично кожен українець.
"Рубрика" зібрала три історії волонтерства, що надихають. Читайте про це в нашому матеріалі "Сумний святковий збір, синя плівка й дитячі подвиги: три історії волонтерства".
Нагадаємо, канадські читачки "Рубрики" виготовили і надіслали окопні свічки для українських військових.
А запорізькі волонтери, які вже третій рік роблять для військових свічки, розпочали збір коштів для закупівлі парафіну та спеціальної тканини — спанбонду. Однак є ще одна важлива потреба — робочі руки.
З 2025 року, українські воїни, які зазнали травм під час військової служби, отримуватимуть "пакунки пораненого".… Читати більше
Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови, що врегульовує порядок використання коштів для компенсації витрат за… Читати більше
У Херсоні внаслідок обстрілу маршрутного таксі у Корабельному районі постраждали троє чоловіків. А вночі росіяни… Читати більше
У 2024 році російська федерація зазнала рекордних втрат - 430 790 солдатів. Це чисельність майже… Читати більше
З 1 січня цього року починає діяти Закон України "Про дошкільну освіту", яким передбачено нововведення… Читати більше
У Донецької області в Покровську не йдуть міські бої, російські окупанти намагаються обійти місто. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.