Про це повідомляє Рубрика з посиланням на The Washington Post та соцмережі X українського президента.
Володимир Зеленський зазначив, що Картер був лідером, який служив президентом у часи, коли Україна ще не здобула незалежність, – "проте його серце завжди було з нами, коли нам довелось битись за свободу".
"Ми глибоко цінуємо його тверду відданість християнській вірі та демократичним цінностям, а також його непохитну підтримку України перед лицем неспровокованої агресії з боку Росії", – наголосив Зеленський.
За його словами, Джиммі Картер присвятив життя зміцненню миру у світі та захисту прав людини.
"Саме про це прошу сьогодні згадати: мир має значення, і світ має залишатися єдиним у протистоянні тим, хто загрожує цим цінностям", – зазначив Президент України.
Що відомо про Джиммі Картера
Колишній президент США, лауреат Нобелівської премії миру Джиммі Картер, помер 29 грудня у своєму будинку у штаті Мериленд, у віці 100 років. Про це повідомив його син Джеймс Е. Картер ІІІ, відомий як Чіп.
Експрезиденту було 100 років, і він був найстарішим з президентів США всіх часів.
Його син підтвердив смерть, але не назвав її безпосередню причину. У заяві, зробленій у лютому 2023 року, Центр Картера повідомив, що колишній президент після низки госпіталізацій припинить подальше лікування і проведе решту часу вдома під наглядом хоспісу. В останні роки він лікувався від агресивної форми раку шкіри меланоми, пухлини якої поширилися на печінку і мозок.
Дружина Картера, Розалінн, померла 19 листопада 2023 року у віці 96 років. Подружжя Картерів, які були близькими партнерами в публічному житті, прожили у шлюбі понад 77 років, що є найдовшим президентським шлюбом в історії США.
Його остання публічна поява була на її похороні в Плейнс, де він сидів у першому ряду в інвалідному візку. Востаннє Картер був сфотографований біля свого будинку з родиною і друзями, коли він спостерігав за авіашоу 1 жовтня, організованим з нагоди його 100-річчя.
Джиммі Картер став президентом США 1976 року від Демократичної партії. До цього він обіймав посаду губернатора штату Джорджія, а також був сенатором.
1979 року, під час його керівництва, США та СРСР уклали угоду ОСВ-II, спрямовану на обмеження стратегічних озброєнь, що символічно відзначилося відомим "поцілунком" між президентом Картером і генеральним секретарем Леонідом Брежнєвим. Уже 1980 року, на піку напруження "холодної війни", він став ініціатором бойкоту Олімпійських ігор у москві.
А у 1980 року Картер програв вибори Рональду Рейгану, після чого заснував правозахисний центр Картера.
У новому столітті, 2002 року, 39-й президент Сполучених Штатів отримав Нобелівську премію миру "за зусилля з мирного залагодження конфліктів у всьому світі та боротьбу за права людини".
Президент США Джо Байден висловив співчуття з приводу смерті 39-го президента Штатів та лауреата Нобелівської премії миру Джиммі Картера й оголосив 9 січня днем жалоби за померлим.
"…призначаю 9 січня 2025 року Національним днем жалоби на всій території Сполучених Штатів.
Я закликаю американський народ зібратися в цей день у своїх відповідних місцях богослужінь, щоб вшанувати пам'ять президента Джеймса Ерла Картера-молодшого.
Запрошую людей усього світу, які поділяють нашу скорботу, приєднатися до нас у цьому урочистому вшануванні", – зазначив Джо Байден
У заяві Байдена також зазначається, що він розпорядився про приспускання прапорів на знак пошанування 39-го президента США у 30-денний термін з дня смерті Картера.
Президент росії володимир путін вважає, що «припинення вогню дасть його військам час перегрупуватися, щоб потім… Читати більше
Сьогодні вдень російські окупанти скинули авіабомбу на житлову багатоповерхівку у Сумській області. Наразі відомо про… Читати більше
Міністерство внутрішніх справ Польщі розробляє правила евакуації цивільного населення та національних культурних цінностей у разі стихійного лиха… Читати більше
На в'їзді у Покровськ, що на Донеччині, відновили зруйновану російським обстрілом 2 січня жовто-синю стелу з… Читати більше
У Грузії 15 січня оголосили загальнонаціональний попереджувальний страйк. Громадяни вимагають проведення нових парламентських виборів та… Читати більше
У системі державних реєстрів запрацював ДРАЦС, тож тепер є можливість реєструвати акти цивільного стану. Раніше реєстр… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.