fbpx
Сьогодні
Фото 15:20 30 Гру 2024

Бронеавтомобіль Inguar-3 українського виробництва вже отримав перші замовлення

English version here

Бронемашина Inguar-3. Фото: Inguar

Український бронеавтомобіль Inguar-3 вже пройшов бойові тестування та отримав перші замовлення.

Про це в коментарі Укрінформу розповів СЕО-директор та співзасновник компанії Inguar Defence Артем Ющук, цитує Рубрика.

Як зазначив Артем Ющук, 2024 рік став для їхньої компанії роком випробувань техніки.

"Ми досить відповідально поставились до цього питання, і в цілому машина пройшла близько 10 тисяч км жорстких тестів.

Зокрема – бойові тести з бійцями бригади "Азов" у Серебрянському лісі, зараз – на Сумському напрямку", – повідомив він.

У результаті компанія отримала перші державні замовлення від двох структур (за умовами договорів називати їх поки Ющук не може) і передасть їх на фронт протягом пів року.

"Відгук після перших бойових тестів з "Азовом" приніс нам довгоочікуваний перший контракт. Перші машини зʼявляться на фронті вже у другому кварталі 2025 року", – розповів співзасновник компанії-виробника.

Наразі замовлення, які отримала Inguar Defence, не закривають її виробничих спроможностей, тож компанія гостро потребує додаткових замовлень. Планові довгострокові замовлення компанії – запорука її виживання.

"Ми здатні виготовляти набагато більше. Якщо ми не отримуватимемо контракти з періодичністю хоча б раз на два місяці, ми просто не виживемо як компанія", – зазначив Ющук.

Бронемашину збирають в Україні "з нуля", для броньовика не використовують жодне "цивільне" шасі, й виробничий процес в цього українського виробника складніший, ніж у більшості інших виробників. Це тягне за собою в рази вищу локалізацію та більшу кількість робочих місць для українців.

"Маємо надію, що держава це розуміє і підтримуватиме саме таке виробництво – орієнтоване на локалізацію в Україні і на продукт, створений відповідно до найактуальніших вимог. Конкуренція потужна, можна сказати – навіть агресивна. Але в нас немає іншого вибору, ніж пробиватись", – додав Ющук.

Компанія, за його словами, має багато інших, набагато складніших розробок у процесі.

Бронеавтомобіль Inguar-3

У серпні 2024 року воїни 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" Національної гвардії України випробували нову українську бронемашину Inguar-3 під час боїв у Серебрянському лісі в Луганській області.

Бронемашина Inguar-3. Фото: Inguar

Унікальний український бронеавтомобіль Inguar-3 – представник нового покоління модульних тактичних бронемашин, український легкий багатоцільовий бронеавтомобіль класу MRAP, спеціально розроблений для:

  • захисту екіпажу від стрілецької зброї,
  • підриву на саморобних вибухових пристроях та мінах.

Цей автомобіль з окремою передньою та задньою бронекапсулою, завдяки яким її конфігурацію можна швидко змінити – у варіант десантного автомобіля, пікап, носія важкого озброєння.

Використання алюмінію суттєво знизило вагу машини. Цей метал має високу в'язкість, що дозволяє поглинати більшу частину енергії кулі. Сталева бронеплита забезпечує основний захист та остаточно зупиняє уражаючі елементи.

Виробником заявлено, що машина має рівень захисту 3a/3b за класифікацією STANAG 4569. Тобто, машина має витримувати влучання бронебійних куль калібру 7,62×51, а також уламків 155-мм снарядів з 60 метрів.

Протимінний захист за цією класифікацією передбачає витримування підриву протитанкової фугасної міни з 8кг вибухівки (аналог радянської ТМ-62). Виробник акцентує увагу на підвищеному захисті підкапотного простору від уламків.

Бронемашина Inguar-3. Фото: Inguar

Для водія в машині встановлені камери переднього, заднього та бокового огляду, що замінюють дзеркала, а також встановлено камеру нічного бачення.

Також в комплектації є:

  • модуль РЕБ з можливістю конфігурування частот
  • система автоматичного пожежогасіння з оптичними датчиками
  • система фільтрації повітря від хім. зараження.
  • автономний обігрівач салону
  • система кондиціювання повітря
  • лебідка з тяговим зусиллям 12 тон

Inguar-3 отримав рамку конструкцію та незалежну підвіску з планетарними редукторами. Завдяки міжосьовому блокуванню, блокуванню диференціала переднього та заднього редуктора, а також високому кліренсу у 450 мм машина забезпечує високу прохідність по бездоріжжю.

Силова установка представлена двигуном Deutz потужністю 356 к.с. (1500 Nm), що працює разом з автоматичною коробкою передач Allison.

Крім того, в ній реалізована система централізованої автоматичної підкачки шин, а колеса оснащені вставками RunFlat, що дозволяють рухатись у випадку їх пробиття.

Автомобіль був створений молодими (середній вік конструкторів – 22-23 роки) інженерами-випускниками Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського" й офіційно презентований навесні.

Також повідомлялось, що вітчизняними бронемашинами "Новатор-2" поповнився автопарк 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" Національної гвардії України.

Упродовж 9 місяців 2024 року оборонне відомство кодифікувало і дозволило для використання у Силах оборони 175 зразків автотранспорту, зокрема 76 – вітчизняного виробництва.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: