Запропонував збільшити фінансування виробництва української зброї: Зеленський поговорив з прем’єр-міністром Канади

Президент Володимир Зеленський 29 грудня провів розмову з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Розмова відбулась напередодні головування Канади в G7.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на заяву президента.

Глава держави перед початком канадського головування в G7 провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.

Ключова тема розмови – пріоритети в роботі Канади на чолі "Групи семи". Серед них Володимир Зеленський особливо відзначив посилення санкцій проти російської федерації, зокрема щодо:

  • російської пропаганди,
  • тіньового флоту рф.

Україна пропонує створити спільну з G7 робочу групу для кращої координації зусиль та ефективнішого пошуку кораблів, які допомагають росії фінансувати війну й становлять реальну загрозу довкіллю.

"Подякував Прем'єр-міністру Трюдо та канадському народові за їхню непохитну підтримку, зокрема важливу оборонну допомогу, таку як NASAMS", – повідомив президент.

Також обговорили подальшу координацію з усіма партнерами. Спільне завдання – забезпечити сильну позицію України для наближення справедливого й тривалого миру.

Окремо Президент розповів про ситуацію на полі бою, перебіг Курської операції та втрати північнокорейського контингенту.

"Я також запропонував збільшити фінансування виробництва української зброї та розглянути можливості для локалізації виробництва окремих видів озброєння.

Тісна координація із союзниками є надзвичайно важливою для забезпечення сильної позиції України та досягнення тривалого миру й безпеки для всіх", – зазначив глава України.

Нагадаємо, що раніше цього місяця парламент Канади ухвалив рішення про виділення 764 млн канадських доларів. Ці кошти є частиною масштабного бюджетного документа, який передбачає додаткові витрати уряду Канади на загальну суму 21 млрд канадських доларів.

Зауважимо, що ще до цього йшли розмови про те, що Канада може передати Україні частину вогнепальної зброї, яку заборонила в себе. Рішення стосуватиметься 324 видів вогнепальної зброї.

Допомога Канади

Як відомо, з лютого 2022 року Канада вже надала Україні 5,4 млрд доларів США бюджетної допомоги, що є найвищим показником у світі в перерахунку на душу населення.

Нагадаємо, що Канада розширила перелік забороненої зброї і розглядає можливість передати певні вилучені моделі українським військовим.

Систему протиповітряної оборони NASAMS американського виробництва, яку допоміг придбати уряд Канадивже доставили в Україну.

Також, як провідна країна в Коаліції з посилення потенціалу ВПС України, Канада взяла на себе зобов'язання проводити  навчання українських пілотів протягом наступних п'яти років.

Свіжі дописи

  • Новини

Розумний вибір новобудов: ваш гід у світі нерухомості – DIM.RIA

У пошуках ідеального житла важливо мати надійного партнера. DIM.RIA Новобудови — лідер серед платформ для… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Видеонаблюдение Dahua: особенности и преимущества

Миллионы камер Dahua следят за порядком по всему миру – их можно встретить и в… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Питання виникло ще влітку: у Міноборони пояснили позицію щодо Безрукової в АОЗ

Міністерство оборони розглядало звільнення Марини Безрукової з посади голови Агентства оборонних (АОЗ) закупівель ще влітку.… Читати більше

Friday January 31st, 2025
  • Новини

На Тернопільщині створили простір молодіжних і ветеранських ініціатив

У селі Борсуки Тернопільської області відкрили простір молодіжних та ветеранських ініціатив, створений на базі Центру… Читати більше

Friday January 31st, 2025
  • Новини

Вже другу “Українську книжкову поличку” відкрили у Греції

У Центральній публічній бібліотеці стародавнього грецького міста Верія, яка є однією з найсучасніших та найтехнологічніших… Читати більше

Friday January 31st, 2025
  • Новини

Готуємо нові формати підтримки бригад і комплектування підрозділів, – Президент

Деталі щодо нових форматів підтримки бригад та комплектування підрозділів наступного тижня представлять суспільству. Про це… Читати більше

Friday January 31st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.