fbpx
Сьогодні
11:35 29 Гру 2024

Умєров: Міністерство оборони готове об’єднати всі функції, дотичні до питання військовополонених

Фото: EPA/UPG

Міністерство оборони України заявило про готовність об'єднати всі функції, пов'язані з питаннями військовополонених та цивільних осіб, які утримуються державою-агресором.

Про це під час засідання Ради Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими заявив глава Міноборони Рустем Умєров, повідомляє Коордштаб.

"Силам оборони України буде надано розпорядження про обов'язкову координацію Координаційним штабом всіх заходів щодо евакуації та репатріації цивільних осіб", – заявив Умєров.

Окрім того, Міністерство оборони готове централізувати функції, пов'язані з військовополоненими, для покращення управління і роботи з цими питаннями.

Як зазначили, чергове засідання Ради Координаційного штабу відбулося під головуванням міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка.

Було розглянуто низку питань, зокрема, йшлося про:

  • роботу регіональних представництв,
  • організацію Громадської ради,
  • документування воєнних злочинів, вчинених російськими загарбниками.

Проте ключовим питанням було продовження роботи з визволення з полону держави-агресорки оборонців України, а також повернення з незаконного утримання цивільних громадян.

Голова Координаційного штабу, начальник ГУР Кирило Буданов зазначив у своїй промові, що Коордштаб вдосконалює взаємодію з усіма структурними частинами та підрозділами Сил безпеки та оборони.

"Основними завданнями штабу є організація визволення людей з російської неволі, допомога родинам, протидія інформаційному впливу агресора на українське суспільство. Пріоритетом для Коордштабу та Головного управління розвідки було, є і буде повернення з неволі всіх наших людей", наголосив він.

Звернули увагу також на продовження розробки та вдосконалення спеціалістами Коордштабу онлайн-інструментів, зокрема:
  • Особистого кабінету,
  • інформаційної системи для впорядкування та полегшення роботи із заявниками.

Як наголосив Умєров, міноборони готове об'єднати всі функції, дотичні до питання військовополонених.

Що відомо про повернення військовополонених

Варто додати, що через Катар уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець отримав списки українських військовослужбовців, які зникли безвісти, а також листи військовополонених.

Також в листопаді у Монреалі відбулась Міністерська конференція з людського виміру Формули миру, учасники якої схвалили Спільне комюніке. Держави – учасниці взяли на себе зобов'язання сприяти поверненню всіх полонених та депортованих громадян України.

На початку грудня омбудсман російської федерації Тетяна Москалькова опублікувала список українських військовополонених з 630 осіб, яких нібито Україна "не хоче" забирати.

Водночас Лубінець спростував ці слова, зазначивши, що Україна готова забрати усіх своїх громадян із полону та незаконного утримання. Він також наголосив на черговій маніпуляції держави-агресора.

Нагадаємо, що 18 жовтня стало днем, коли 95 українських військових, серед яких були захисники "Азовсталі" та відомий правозахисник Максим Буткевич, повернулися з російського полону додому. Це вже 58-й обмін військовополоненими, який провела Україна у форматі "95 на 95".

Щобільше додому вдалося повернути 34 воїнів 12 бригади Національної гвардії "Азов", які брали участь в обороні Маріуполя навесні 2022 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: