Путін підписав закон, що дозволяє виключити "Талібан" і ХТШ зі списку терористичних організацій, – ISW
Диктатор російської федерації володимир путін ухвалив закон, який створює можливість вилучення організацій "Талібан" та "Хаят Тахрір аш-Шам" (ХТШ) зі списку терористичних. Цей крок може змінити динаміку відносин росії з цими угрупованнями.
Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт Інституту вивчення війни (ISW).
Підписаний указ дозволяє російському уряду виключати організації зі списку терористичних:
- "Талібан": угруповання, яке керує Афганістаном, може стати партнером росії у відкритті нових торгівельних шляхів через афганську територію.
- ХТШ: організація, яка нещодавно здобула владу в Сирії, може допомогти росії зберегти та зміцнити військові бази на сирійській території.
Російські "воєнкори" вважають, що цей крок сприятиме поглибленню політичного та економічного співробітництва з "Талібаном" і тимчасовим сирійським урядом під керівництвом ХТШ.
Ключові висновки:
- диктатор росії володимир путін, схоже, намагається згладити можливу напруженість у російсько-азербайджанських і російсько-казахстанських відносинах після того, як 25 грудня російська протиповітряна оборона ймовірно збила пасажирський літак "Азербайджанських авіаліній", що призвело до його катастрофи в Казахстані.
- Нещодавно українські війська завдали удару по російському об'єкту зберігання, обслуговування та ремонту безпілотників "Шахед" в Орлі, Орловської області.
- Російська влада продовжує створювати правову основу для виключення Талібану і "Хаят Тахрір аль-Шам" (ХТШ) з офіційного списку заборонених терористичних організацій.
- Російські війська просунулися вперед поблизу Кремінної, Сіверська, Торецька та Курахового.
- Міністерство оборони росії оголосило 28 грудня, що російські військові завершили осінній призов 2024 року.
Ситуація в Сирії
Нагадаємо, нещодавно у Сирії повстанці на чолі з ісламістами з "Хайят Тахрір аш-Шам" пішли у наступ на друге за розміром місто Алеппо. Режим Башара Асада намагався зупинити наступ опозиції за підтримки російських сил. Та згодом війська Асада заявили про вихід з Алеппо. Як передавали ЗМІ, росія пообіцяла термінову допомогу сирійській армії.
За даними ГУР Міноборони, російські війська у Сирії зазнають втрат. На тлі втрат і панічних настроїв російських військ на території Сирії кремль відправив у відставку командувача свого угруповання в арабській республіці ― генерала серґєя кісєля. Він відзначився провальними для рф діями під час повномасштабного вторгнення в Україну.
Згодом повідомили в українській розвідці, що падіння режиму Башара Асада змусило Москву поспіхом виводити військові кораблі з бази у Тартусі.
Також російські державні агентства ТАСС і РИА Новости повідомили, що Асад зі своєю сім'єю перебувають у москві, росія надала їм притулок.
Своєю чергою сирійська опозиція оголосила про створення цивільного перехідного уряду після падіння режиму Асада.
12 грудня видання Bloomberg писало, що росія наближається до угоди з новим керівництвом Сирії про збереження баз у військово-морському порту в Тартусі та на авіабазі Хмеймім.