За словами чиновника, який говорив на умовах анонімності, польський уряд готовий збільшити внутрішнє виробництво електроенергії, щоб компенсувати будь-які дисбаланси, що можуть виникнути в перевантаженій системі України, якщо Словаччина ухвалить рішення зупинити подачу.
Запевнення Варшави прозвучали на тлі ескалації суперечки про майбутній транзит російського газу через Україну.
Зокрема, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо кілька днів тому пригрозив, що країна припинить постачання електроенергії, яка потрібна Україні під час відключень мережі, якщо це буде необхідно.
"Після 1 січня ми оцінимо ситуацію та можливі взаємні заходи проти України. У разі потреби ми припинимо постачання електроенергії, яка вкрай необхідна Україні під час відключень мережі", – сказав Фіцо.
Словацький прем'єр виправдовує погрозу, вказуючи на значний вплив припинення потоків російського газу на економіку Європи.
І за словами високопоставленого чиновника, глава словацького уряду виконав свою погрозу і відключив резервні джерела електропостачання для нашої країни.
Bloomberg пише, що майже через три роки після повномасштабного вторгнення росії в Україну, Братислава, як і раніше, залежить від дешевого газу від "Газпрому", тим самим підриваючи зусилля ЄС щодо зниження залежності від російської енергії.
Також видання додало, що в той час, як Євросоюз має намір до 2027 року відмовитися від постачань викопного палива з росії, газ не був частиною санкцій, які блок прийняв проти москви з 2022 року.
Це означає, що компаніям, як і раніше, дозволено укладати контракти і продовжувати імпорт, якщо ці угоди відповідають чинним правилам Європейського союзу.
Нагадаємо, близько тижня тому прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна припинить транзит російського газу о 7 годині ранку 1 січня 2025 року. До цього моменту п'ятирічний контракт підійде до кінця терміну дії.
Український прем'єр пояснив, що накласти санкції на російський газ і позбавити рф можливості фінансувати війну з його допомогою — це "стратегічна мета України".
Також президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що не дозволить транзит газу через країну з січня, який приносить користь військовій машині Росії. Водночас він дав зрозуміти, що відкритий для транспортування газу з інших країн, крім росії.
Румунія та Болгарія з 1 січня стали повноправними членами Шенгенської зони після 18 років перебування в Європейському Союзі.… Читати більше
Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський під час роботи на Курському напрямку вручив нагороди воїнам… Читати більше
Угорщина втратила можливість отримати мільярд євро фінансової допомоги від ЄС через порушення у сфері верховенства… Читати більше
Кіберфахівці Головного управління розвідки Міноборони України здійснили хакерську атаку на російську нафтову компанію «Лукойл». Про… Читати більше
Правоохоронці доставили до відділків 300 осіб за порушення комендантської години у новорічну ніч. Про це… Читати більше
Першою країною Європейського Союзу, яка заборонить продаж вейпів, стане Бельгія Про це пише Euronews. Як… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.