Оновлену програму предмета "Захист України" опанували вже понад 2,5 тисячі вчителів, – МОН
В Україні навчання з оновленої програми предмета "Захист України" пройшли або проходять 2694 вчителі. Для викладання цього предмету у країні створено 920 спеціалізованих хабів, на технічне облаштування яких виділено 1,6 мільярда гривень.
Про це під час підсумкового брифінгу Міністерства освіти та науки розповіла заступниця міністра Надія Кузьмичова, передає Укрінформ.
"Зараз ми маємо 2694 вчителі, які або вже пройшли навчання, або розпочали навчатися відповідно до програми предмета «Захист України»", – розповіла Кузьмичова.
Реформована програма тепер включає шість модулів, з яких чотири присвячені сучасній технологічній практиці. Вона спрямована на розвиток навичок:
- адекватної самозарадності у кризових ситуаціях,
- захисту родини, громади та держави.
Кузьмичова наголосила, що метою нової програми є не лише базове військове навчання, а й підготовка до життя у складних умовах.
Для викладання предмета створено 920 спеціалізованих хабів. На їх технічне оснащення було виділено субвенцію обсягом 1,6 мільярда гривень.
Хаби забезпечують:
- сучасне обладнання для навчання,
- інтерактивні інструменти,
- безпечні умови для практичних занять.
Оновлений курс "Захист України"
У травні стало відомо, що Міністерство освіти і науки ґрунтовно переглядає шкільну дисципліну "Захист України". Відомство вже повністю переписало освітню програму, змінило рекомендований перелік обладнання для класів, розробило методику, в який спосіб організувати освітній простір та процес навчання.
З вересня 2024 року учні 10 та 11 класів почали вивчати захист України по-новому. Уроки відбуваються не раз на тиждень, а раз на місяць у форматі тренінгів. Школярів знайомлять з основами національної безпеки, управління дронами, домедичної допомоги та іншим.
У Міністерстві освіти й науки вже підготували понад сто тренерів, які мають навчати вчителів. Значна частина серед них — це люди з військовим досвідом.
На уроках захисту України дівчата та хлопці навчатимуться тепер разом. Десятикласників і одинадцятикласників ділитимуть на групи по 8–15 осіб для ефективнішого засвоєння базових навичок довійськової підготовки.
Головне завдання цього курсу — щоб діти усвідомили себе громадянами України, щоб вони на практиці побачили зв'язок особистості та країни й були мотивовані міняти суспільство на краще, а також брати участь в обороні країни.