Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передає Рубрика.
"Відтепер учасники бойових дій зможуть отримати високофункціональний протез без проведення первинного протезування, якщо це рекомендовано мультидисциплінарною реабілітаційною командою, а також у всіх випадках високої ампутації кінцівки або подвійної ампутації", – йдеться в повідомленні.
Раніше отримати такий виріб можна було лише через 12 місяців після первинного протезування.
"Ми прагнемо створити всі необхідні умови, щоб процес отримання протезу був максимально спрощений.
Вдосконалюючи процедуру, забезпечуючи можливість отримувати інноваційні протези, ми підтримуємо наших захисників та захисниць, які отримали складні поранення", – заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Також уряд затвердив інші нововведення до порядку протезування виробами високої функціональності.
Зокрема, скоротили строк експлуатації протезу, який отримують під час первинного протезування та ті бійці, які повертаються до служби. Відтак використовувати виріб можна буде до трьох років.
Крім того, Кабмін вдвічі збільшив норматив забезпечення бійців вкладишами для кукс (частин кінцівок, що залишаються після ампутації) верхніх та нижніх кінцівок.
Також відповідним рішенням Кабмін унормував порядок внесення до Централізованого банку проблем із інвалідністю інформації про високофункціональні протези, які придбали за кошт благодійної чи гуманітарної допомоги.
У Мінсоцполітики зауважили, що в межах нововведення скорочують перелік документів, які протезно-ортопедичні підприємства мають надати Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю для надання військовим високофункціонального протезу.
Додатково до цих змін у Мінсоцполітики підвищили граничну вартість високофункціональних протезів для учасників бойових дій. Відтепер, залежно від рівня ампутації:
Там зауважили, що також розширили перелік виробів підвищеної функціональності, які можуть отримати українці, які пережили важкі травми. Йдеться про:
Зазначимо, що раніше в Мінсоцполітики заявили, що від початку 2024 року держава забезпечила протезно-ортопедичними виробами близько 10 тисяч українців, зокрема 2,5 тисячі військовослужбовців.
У відомстві очікують створити такий процес забезпечення допоміжними засобами, який не залежатиме від того, чи має пацієнт статус інвалідності. Такий порядок має працювати для всіх українців, а не лише для бійців чи інших постраждалих унаслідок війни.
Раніше ми розповідали, що в Україні запрацював Центр складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки. Читайте докладніше в матеріалі "Рубрики".
Нагадаємо, Рубрика детально розповідала, як бійці звикають до протезів завдяки скандинавській ходьбі та футболу.
Окрім того, Рубрика писала, що унікальну операцію з остеоінтеграційного протезування провели у Вінницькій обласній клінічній лікарні імені Пирогова. Це новий напрям, який дає змогу підвищити мобільність пацієнта та пришвидшити його реабілітацію після ампутації.
Міжнародна організація ЮНЕСКО різко засудила ракетний обстріл історичного центру Одеси, що стався 31 січня 2025 року. Об'єкти,… Читати більше
Габріель Атталь, який недовго обіймав посаду прем’єр-міністра Франції, очолив парламентську групу дружби з Україною. Про… Читати більше
Американська благодійна організація GEM разом із програмою Говарда Баффета погодилася у Полтаві відновити вікна і… Читати більше
У Львові в готелі поблизу центра міста пролунав вибух, внаслідок чого постраждав чоловік. Про це… Читати більше
У Сумах внаслідок ворожого обстрілу 30 січня зросла кількість жертв до 11 осіб: помер у… Читати більше
Гора Демарія є одна з найбільш мальовничих вершин Антарктиди, яка знаходиться всього за 8 км… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.