Про це повідомляє "Эхо Кавказа", передає Рубрика.
У Тбілісі на місці сталися сутички між поліцією та учасниками антиурядової акції. Демонстранти виступають проти президента Міхеіла Кавелашвілі, легітимність якого не визнають Саломе Зурабішвілі, опозиція та низка міжнародних партнерів країни.
Кавелашвілі на церемонії інавгурації склав присягу, у якій поклявся, зокрема, захищати Конституцію Грузії, незалежність, цілісність і неподільність країни.
Під час інавгурації під будівлею парламенту зібралися протестувальники, які кричали "Ви — раби". Також мітингувальники показували «червоні картки», схожі на суддівські у футболі.
Силовики розпочали затримання і відкрили автомобільний рух на проспекті Руставелі, де були протестувальники. Перед цим поліція закликала учасників мітингу перейти на тротуар і не обмежувати рух.
Під час сутички постраждав один із демонстрантів, йому надали першу допомогу. Мітинг продовжився за межами проїжджої частини.
Згодом ЗМІ уточнили, що на акції затримали шістьох людей. Їх невдовзі відпустили під розписку.
Реакція країн ЄС на події в Грузії
На сторінці глави МЗС Литви Байби Драже опубліковано заяву групи країн ЄС, що входять до Північно-Балтійської вісімки. Мова йде про Литву, Латвію, Данію, Ісландію, Норвегію, Фінляндію, Швецію та Естонію.
"Ми серйозно стурбовані ситуацією в Грузії. Ми закликали до ретельного та неупередженого розслідування порушень, про які повідомлялося до і під час парламентських виборів 26 жовтня", – йдеться у повідомленні.
Далі у відповіді до посту, Браже продовжила цитату спільної заяви. У ній ідеться про те, що країни засудили насильство і залякування щодо мирних демонстрантів, політиків і представників ЗМІ. Вони шкодують про погрози на адресу президента Саломе Зурабішвілі, яка не визнає ні парламентських виборів, ні рішення виборчої колегії , яка обрала на посаду нового президента колишнього футболіста Михайла Кавелашвілі.
"Як давні друзі Грузії та прихильники європейських устремлінь грузинського народу, ми стурбовані тим, що країна рухається до глибшої поляризації та кризи", – ідеться в дописі глави литовського МЗС.
Там підкреслили, що Грузії терміново потрібен вихід із кризи, а також потрібне відновлення суспільної довіри до демократичних інститутів країни.
"Ми закликаємо владу Грузії вжити негайних кроків у цьому напрямку, зокрема шляхом реалізації рекомендацій ОБСЄ щодо виборів і розгляду можливості проведення нових виборів на основі цих рекомендацій", – ідеться в повідомленні.
Що відомо про події в Грузії
Нагадаємо, 26 жовтня у Грузії відбулися вибори до національного парламенту. За результатами підрахунку перемогла партія "Грузинська мрія", яка досі перебувала при владі. Однак іще напередодні опозиційні грузинські політичні сили оголосили, що не визнають результатів виборів у країні.
Також президент Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція не визнали результати.
А з 28 листопада у низці міст Грузії, зокрема у Тбілісі, розпочалися масові акції протесту після заяви прем'єра, що уряд відмовляється від переговорів про вступ країни до ЄС до 2028 року.
Проте протести у Тбілісі стали розганяти силовики, зокрема із застосуванням димових шашок, сльозогінного газу та водометів. Були травмовані десятки активістів.
29 грудня опозиційний президент Грузії Саломе Зурабішвілі добровільно покинула президентський палац. Водночас Михайло Кавелашвілі в будівлі парламенту склав присягу.
Київстар, провідний цифровий оператор в Україні, підписав угоду з компанією Starlink, що є підрозділом SpaceX,… Читати більше
У 2024 році потяг у стилі всесвіту "Гаррі Поттера" здійснив усі свої рейси у Львові, перевізши… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський відреагував на атаку безпілотників на Україну в ніч з 31 грудня… Читати більше
З 1 січня 2025 року Україна офіційно приєдналася до Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС),… Читати більше
Унаслідок ворожої атаки безпілотниками 1 січня кількість загиблих зросла. Наразі відомо вже про двох загиблих.… Читати більше
Двоє ветеранів зі США, Джонатан "Монті" Монтгомері та Дуглас Барнетт, зуміли зробити значний внесок у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.