Українські полярники показали відео, як тюленю вдалося врятуватися від хижих косаток

Українські полярники під час роботи в океані стали свідками драматичної взаємодії дикої природи. Зграя косаток намагалася вполювати тюленя-крилеїда, проте тварина змогла уникнути загибелі, заховавшись у тріщині айсберга.

Про це розповіли у Національному антарктичному науковому центрі, пише Рубрика.

Олександр Мацібура, сисадмін 29-ї української антарктичної експедиції, розповів, що косатки, яких було п'ять (троє дорослих і двоє молодих), активно плавали навколо айсберга, а звук їхнього спілкування був добре чутний. Вони хотіли вполювати тюленя, але не змогли його дістати.

"Косатки намагалися виманити тюленя, який сховався у тріщині. Щойно він виповзав, вони поверталися, змушуючи його знову тікати у схованку. Ця гра тривала годину, поки хижаки не полишили спроб і попливли геть", зазначив український фахівець.

Полярники не лише спостерігали за подіями, а й зробили багато світлин спинних плавців косаток, які використовують для ідентифікації цих тварин. Після обробки фото будуть внесені до міжнародної бази даних.

Нагадуємо, що українські науковці в Антарктиці вже кілька років комплексно вивчають китоподібних, зокрема косаток:
  • у 2023 році полярники почали досліджувати китів за допомогою дронів, дослідники зробили світлини горбатих китів та косаток.
  • торік біологам вдалося вперше в межах українських антарктичних досліджень відібрати зразки шкіри та жиру від трьох різних особин. Лабораторний аналіз цих та інших проб дозволить більше дізнатися про структуру популяцій та демографію антарктичних косаток.
  • також наші вчені виконують акустичні дослідження косаток в різних районах Антарктичного півострова. Нині вже накопичено важливу інформацію щодо сезонного розподілу та різних аспектів екології цих тварин, що є хижаками найвищого рівня, а отже важливими індикаторами стану антарктичних екосистем.

Загалом в районі станції "Академік Вернадський" трапляються три з п'яти екотипів косаток, що мешкають у Південному океані:

  1. Тип A – полюють на китів, зокрема антарктичних смугачів.
  2. Тип B1 – спеціалізуються на полюванні на ластоногих.
  3. Тип B2 – надають перевагу пінгвінам.

"Кожна родина косаток має тісні соціальні зв'язки, а також власні мисливські традиції, які передаються з покоління в покоління", додали біологи.

Свіжі дописи

  • Новини

Україна офіційно стала учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду

З 1 січня 2025 року Україна офіційно приєдналася до Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС),… Читати більше

Wednesday January 1st, 2025
  • Новини

У столиці внаслідок ранкової атаки зросла кількість загиблих до 2 осіб

Унаслідок ворожої атаки безпілотниками 1 січня кількість загиблих зросла. Наразі відомо вже про двох загиблих.… Читати більше

Wednesday January 1st, 2025
  • Новини

Уже передали $500 тисяч: двоє колишніх військових США збирають гроші на ЗСУ

Двоє ветеранів зі США, Джонатан "Монті" Монтгомері та Дуглас Барнетт, зуміли зробити значний внесок у… Читати більше

Wednesday January 1st, 2025
  • Новини

ISW: армія рф захопила 4168 квадратних км української території, при цьому втративши сотні тисяч солдатів

У 2024 році російська армія захопила 4168 квадратних км територій, здебільшого сільськогосподарських угідь та малих… Читати більше

Wednesday January 1st, 2025
  • Новини

Наслідки атаки БпЛА на Київ: рятувальники під завалами будинку виявили тіло жінки, кількість постраждалих зросла до 7

Унаслідок атаки ворожих безпілотників у Києві 1 січня загинула жінка. Її деблокували рятувальники з-під завалів… Читати більше

Wednesday January 1st, 2025
  • Новини

Соціальні ліфти в армії: в Міноборони анонсували нові зміни для отримання офіцерських посад

Відтепер військовослужбовців з освітнім ступенем магістра і керівним досвідом не менше як 2 роки в… Читати більше

Wednesday January 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.