У Києві побудували нові протирадіаційні укриття для дітей у Дарницькому районі
У Києві побудували нові протирадіаційні укриття в дошкільних закладах Дарницького району з урахуванням сучасних стандартів безпеки та необхідних комунікацій.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Київську міську державну адміністрацію.
У чому проблема?
Безпека дітей та персоналу навчальних закладів у Києві залишається гострою проблемою через постійні ракетні та дронові атаки ворога. Зокрема, багато шкіл і садочків в столиці не мали укриттів, які б відповідали сучасним вимогам захисту під час повітряної тривоги чи інших небезпек.
Яке рішення?
Міська влада Києва розпочала масштабну програму з будівництва та облаштування укриттів у навчальних закладах.
За 3 останніх роки в Києві здійснили ремонти у майже 2 тисячах укриттів та сховищ, а також облаштували нові. Зокрема, здійснили ремонти в укриттях 154 шкіл, 157 садочків і 8 закладів професійної освіти.
Як працює це рішення?
Нещодавно введено в експлуатацію два нових протирадіаційних укриття в дошкільних закладах Дарницького району:
- Дитсадок № 741 на проспекті Миколи Бажана (220 дітей та 30 персоналу);
- Дитсадок № 149 на вулиці Вишняківській (260 дітей та 30 персоналу).
Загальна кількість місць цих 2 укриттів – 550.
Як розповіли у міськраді, укриття побудовані з урахуванням усіх вимог безпеки. У приміщення проведені необхідні комунікації, передбачена можливість аварійного постачання енергії. Є запаси питної води. Укриття доволі просторі. Площа кожного з них – 600 кв. м.
Окрім того, цього року відкрили ще одну споруду подвійного призначення в початковій школі Оболонського району (180 місць). У процесі будівництва знаходяться ще 22 подібні об'єкти в 19 школах і 3 садочках.
Також, як зазначили у КМДА, заплановане будівництво загалом 37 споруд подвійного призначення в навчальних закладах.
"Завдяки цьому буде створено ще 22,5 тисячі додаткових місць в укриттях для школярів, працівників освіти та цивільного населення. На будівництво укриттів столиця передбачила 5 млрд грн. У 2024-му було заплановано 1 млрд", уточнили там.
Нагадаємо, "Рубрика" розповідала, що очікує українську школу у новому навчальному році, які рішення пропонує МОН та як їх можна було б наблизити до реалій на місцях. Читайте докладніше в нашому матеріалі "Навчальний рік 2024: "школа офлайн", проблеми прифронтових територій та рішення "не для всіх"".