Проєкт з підготовки жінок-водійок автобусів розширює географію
У межах пілотного проєкту She Drives з підготовки водійок автобусів збільшено перелік регіонів, мешканки яких можуть опанувати нову професію.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Міністерство розвитку громад та територій України.
У чому проблема?
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, стартував пілотний проєкт з підготовки водійок автобусів для подальшого працевлаштування.
"Ключова мета проєкту – створити нові робочі місця для жінок у сфері пасажирських перевезень, подолати стереотипи щодо транспортних професій та інтегрувати жінок у гендерно незбалансовані професії. Сьогодні в Україні кількість жінок залучених до пасажирських перевезень складає менше 1%, тому наше завдання довести, що у професій немає статі, є навички та вміння, які можна опанувати, якщо є бажання", – наголосив заступник міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач.
Яке рішення?
На сьогодні вже 10 компаній-партнерів, серед яких комунальні підприємства залучених регіонів та великі транспортні компанії, готові працевлаштувати випускниць проєкту та надати їм усі необхідні умови для успішної інтеграції в професійну сферу.
Крім того, збільшено перелік регіонів, мешканки яких можуть опанувати нову професію
Зокрема, відбір триватиме у
- Дніпропетровській,
- Запорізькій,
- Київській,
- Львівській,
- Миколаївській,
- Одеській,
- Полтавській,
- Рівненській,
- Хмельницькій,
- Чернігівській областях,
- місті Київ.
Як це працює?
Можливість подати заявку на участь у проєкті буде доступна до 17 січня. Важливо, що йдеться не лише про отримання категорії «D», а також про бажання та можливість працевлаштуватися водійками автобусів.
Для участі у відборі необхідно заповнити анкету за посиланням.
Участь у проєкті передбачає:
- безоплатне навчання для жінок, які прагнуть опанувати професію водійки автобуса;
- гарантоване працевлаштування після успішного закінчення навчання, що відповідає сучасним стандартам дотримання прав жінок;
- менторську підтримку від фахівців і фахівчинь транспортної галузі, які допоможуть адаптуватися на новому робочому місці;
- професійну підготовку відповідно до вимог європейських стандартів та реформування пасажирського транспорту в Україні.
Проєкт для жінок віком від 21 до 65 років, які:
- проживають у Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській областях або в місті Київ;
- мають водійське посвідчення однієї з категорій, зокрема «B», «C», «CE» або «D1», та практичний стаж водіння від 3 років;
- готові навчатися як онлайн, так і офлайн;
- бажають перекваліфікуватися та обов'язково працевлаштуватися водійками автобусів після закінчення навчання.
Працевлаштування після завершення навчання є обов'язковою умовою для участі у проєкті.
"Рубрика" розповідала про перші в Україні курси для жінок, які хочуть водити вантажівки та про шлях українок, які вже його пройшли й шукають себе у новій професії. Про те, чого вчать на курсах, чи груба це робота та, чи готові роботодавці брати жінок за водійок фур — далі у нашому матеріалі: "Стати водійкою вантажівки в Україні: як працює курс, що навчає жінок "чоловічої" професії".