Про це повідомляють "Эхо Кавказа" та News Georgia, пише Рубрика.
Спершу акція мала відбутися у столиці Тбілісі, об'єднавши правий і лівий береги міста та охопивши сім мостів.
Там до учасників також приєдналася президентка країни Саломе Зурабішвілі. Крім того, в акції взяли участь всі основні опозиційні партії Грузії, а також депутати Європарламенту Міхал Ваврікевич та Дайнюс Жалімас, які прибули до Тбілісі.
Люди таким чином висловлюють протест проти завтрашньої інавгурації новообраного президента, а також вимагають звільнення затриманих учасників мітингів та проведення нових парламентських виборів.
Самою високою "протестною точкою" грузинського символічного "Живого ланцюга" стала одна із гірських вершин країни на висоті 3 653 над рівнем моря.
Багато хто з присутніх сьогодні згадував серпень 2008 року. Тоді жителі Грузії вийшли на таку саму акцію, аби протистояти військовій агресії Росії.
Найдовшим "живий ланцюг" був у столиці країни — Тбілісі. Люди розтягнулися майже на 7 кілометрів.
"Живий ланцюг" з'єднав праву та ліву набережні грузинської столиці з сімома мостами через річку Мткварі. Йдеться про Метехський, Міст миру, Бараташвілі, Саарбрюкенський, Галактіона Табідзе, цариці Тамар та Вахушті Багратіоні. Там частково паралізовано автомобільний рух.
Водночас на набережній вже з'явились поліцейські та спецпризначенці. Вони не дозволяють протестувальникам перекривати дорожній рух.
Що відомо про події в Грузії
Нагадаємо, 26 жовтня у Грузії відбулися вибори до національного парламенту. За результатами підрахунку перемогла партія "Грузинська мрія", яка досі перебувала при владі. Однак іще напередодні опозиційні грузинські політичні сили оголосили, що не визнають результатів виборів у країні.
Також президент Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція не визнали результати.
А з 28 листопада у низці міст Грузії, зокрема у Тбілісі, розпочалися масові акції протесту після заяви прем'єра, що уряд відмовляється від переговорів про вступ країни до ЄС до 2028 року.
Проте протести у Тбілісі стали розганяти силовики, зокрема із застосуванням димових шашок, сльозогінного газу та водометів. Були травмовані десятки активістів.
МЗС України засудило силовий розгін протестів у Грузії.
Українські мобільні оператори почнуть вимикати свої 3G-мережі вже цього року. Це необхідно для того, щоб… Читати більше
У Залізничному районі Львова відкрили новий офіс Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій. Основне… Читати більше
Російська армія вдень п'ятниці, 3 січня, завдала потрійного ракетного удару по Чернігову. В результаті цього… Читати більше
Колишнього спікера Палати представників США Майка Джонсона не змогли з першого разу переобрати на цю посаду в… Читати більше
Прем'єр-міністр Гренландії Муте Егеде під час новорічної промови заявив про своє прагнення незалежності від Данії. Зараз арктичний острів… Читати більше
Упродовж доби 3 січня російські війська атакували Україну кількома ракетами, 32 ударними дронами Shahed та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.