У цій добірці "Рубрика" підібʼє підсумки найбільших досягнень року для нашого кінематографа.
Ця українська документальна стрічка режисера Мстислава Чернова про злочини російських загарбників в Маріуполі зібрала повний зал у Європарламенті та мільйони переглядів по всьому світу. Також вона отримала для України перший "Оскар", британську BAFTA і ще низку нагород від найбільших у світі кінопремій.
Окрім того, український воєнний кореспондент та режисер Мстислав Чернов за фільм "20 днів у Маріуполі" отримав найвищу нагороду від International Broadcasting Convention.
Також фільм вийшов на українських стримінгових платформах: Takflix, Sweet.TV, Megogo, "Київстар ТБ" та Volia TV, Netflix.
Фільм "Ти — космос" (реж. Павло Остріков)
Прем'єра в Каннах, головні нагороди на кінофестивалях у Страсбурзі та Трієсті, дві головні премії International Fantastic Film Festival у Парижі, а також звання одного з кращих фільмів року за версією Британського інституту кіномистецтва (British Film Institute) — і це ще стрічка навіть не вийшла в широкий прокат!
Актор та військовослужбовець Володимир Кравчук, який виконував головну роль, здобув нагороду "Найкращий актор" на фестивалі Thessaloniki International Film Festival у Греції, а режисер Павло Остріков — відзнаку від німецького фестивалю FilmFestival Cottbus.
Стрічка розповідає про 24-річного психолога-початківця Вітю, який працює в СТО в провінційному містечку. Хлопець мріє допомагати людям, однак ті не вірять у психологію.
Фільм отримав нагороду в номінації "Східноєвропейське короткометражне кіно" від фестивалю European Short Awards.
Кадр з фільму. Фото: Нове українське кіно
Документальний фільм-розслідування, який висвітлює сексуальні злочини окупантів у Київській та Херсонській областях, отримав нагороду кінофестивалю Press Play у Празі.
Стрічка доступна до перегляду на YouTube.
Фото: The Kyiv Independent
Фільм "Яремчук: Незрівнянний світ краси" (реж. Артем Григорян)
Документальна стрічка проводить нас історією життя та шляху до міжнародної слави легендарного Назарія Яремчука. Вона стала найкасовішим документальним фільмом в історії національного прокату. Бокс-офіс фільму сягнув 15 286 499 грн, а кількість проданих квитків — 99 608. Протягом 11 тижнів стрічка охопила 96 кінотеатрів у 109 населених пунктах України.
Ініціаторкою фільму "Яремчук: Незрівняний світ краси" була донька Назарія Марія Яремчук. Під час виробництва вона надала родинні архіви, які команда авторів підбирала під сюжет. Також автори шукали додаткові відео у Центральному державному архіві, як ось фільм-мюзикл "Червона рута".
На думку авторів, фільм — це біографічна драма, у якій можна прослідкувати не тільки ріст та розвиток самої постаті артиста, а й країни загалом.
Упродовж стрічки поміж сюжетних ліній звучить закадровий голос, який схожий до голосу самого Яремчука. За словами авторів, Назарій давав мало інтервʼю й тієї кількості матеріалу було недостатньо, аби передати його історію. Тому завдяки штучному інтелекту та актору дубляжу вдалось побудувати історію Назарія схожим до його голосом – від маленького й до самої його смерті.
Фільм можна переглянути на Netflix та Kyivstar.tv.
Фільм "Jamala. Songs of freedom" створений командою "Голосу Америки"
Документальний фільм про українську виконавицю Джамалу переміг на фестивалі у Каннах Cannes Corporate Media & TV Awards. Стрічка містить як архівні відео кадри Джамали, зняті на телефон у перші дні війни, так і унікальні кадри журналістів Голосу Америки з Бучі, Ірпіня та Києва.
Журналісти супроводжують Джамалу протягом багатьох місяців, фіксуючи у фільмі її думки, події та наслідки війни в Україні, що триває уже понад два роки.
Українські глядачі можуть переглянути фільм українською мовою на ютуб-каналі Української служби "Голосу Америки" за посиланням.
Фільм розповідає про літнього чоловіка, який приїжджає в село Степне, аби доглядати за мамою при смерті. Стрічка отримала нагороду за найкращу режисерську роботу на Міжнародному кінофестивалі в Локарно (Швейцарія).
Також фільм "Степне" став найкращою стрічкою на 35-му кінофестивалі у Трієсті. Окрім того, він отримав приз глядацьких симпатій.
Перший у світі художній фільм про каральну психіатрію в СРСР здобув головну нагороду на Міжнародному фестивалі OKO — International Ethnografic Film Festival в Болгарії.
Подивитися стрічку можна на Sweet.TV та Kyivstar.tv, а з 1 січня — на Netflix.
Фільм "Морена" (реж. Сергій Альошечкін)
Український фільм жахів з елементами еротики переміг на Tokyo Horror Film Festival, отримавши нагороду в категорії "Найкращий художній фільм".
Український режисер Антоніо Лукіч виборов нагороду Eurimages Co-production Development Award від Берлінале й отримав приз 20 тисяч євро на створення своєї майбутньої стрічки "Дівчина, яка кричить". Фільм розказуватиме історію дівчини, яка після початку повномасштабного вторгнення опинилася в Ірландії, де спробує втілити мрію про акторство.
Постер фільму. Фото: European Solidarity Fund for Ukrainian Films
Фільм про київську молодь 90-х переміг на Міжнародному німецькому кінофестивалі Film Festival Cottbus і за тиждень прокату зібрав понад 668 тисяч гривень. Як вказують у команді фільму, ця стрічка — маніфест свободи особистості, яка намагається зберегти власне "Я" за будь-яких обставин.
Сюжет стрічки про "молодих і непокірних на тлі радянської руїни" з любовним трикутником та складним дорослішанням розгублених підлітків. А також про виживання, сором, безтурботність, свободу й залежність від свого тіла.
Подивитися його можна на Megogo i Sweet.TV.