Фото: Х / Petr Pavel
Про це чеський лідер розповів у Х, пише Рубрика.
Цей жест вдячності символізує теплі стосунки та підтримку, яку Чехія надає Україні у боротьбі з російською агресією.
У своєму дописі Павел наголосив, що Україна пережила вже третє Різдво під час війни.
"Україна пережила третє Різдво у війні. Поки багато хто з нас проводив різдвяні свята в достатку, бійці 10 української бригади були в окопах, захищаючи свою країну", підкреслив чеський президент.
На опублікованій фотографії Петро Павел сидить із виделкою, схоже, куштуючи ту саму консерву.
"На етикетці консервів зі свинини, переданих мені, написано: «Дякуємо за допомогу Чехії та її народу»", написав чеський лідер.
Це послання було передано через волонтерів організації "Пам'ять Нації", які перебували на сході України та зібрали десятки історій про відвагу й рішучість українців. Вони пообіцяли донести вдячність воїнів до Чехії.
Учасники проєкту "Пам'ять нації" після початку повномасштабної війни проводять збори на допомогу Україні. На сайті проєкту сказано:
"Україна спливає кров'ю. Ми не хочемо пасивно спостерігати за несправедливістю та агресією, з якою стикаються наші друзі, тому що вони вирішили розділити з нами цінності свободи та демократії. Вже майже три роки ми закуповуємо захисне та медичне обладнання та максимально швидко веземо його в Україну, де це найбільше потрібно. Жилети та шоломи від нас використовують захисники на передовій, багато тонн медичного обладнання рятують життя. Ми поставили пожежну та швидку допомогу, дрони чи оптичне обладнання".
Нагадаємо, що також у 2023 році волонтери із Чехії зібрали кошти на 15 мобільних зенітних комплексів Viktor для воїнів ЗСУ. Загалом волонтерам вдалося зібрати понад 90 мільйонів крон на закупівлю мобільних зенітних комплексів.
Того ж року волонтери з Чехії анонсували збір коштів на закупівлю 1000 одноразових протитанкових гранатометів RPG-75M для українських Сил оборони. Збір оголошено у межах ініціативи "Подарунок для путіна".
Також Чехія підтвердила свою прихильність підтримувати Україну у її боротьбі проти російської агресії. Прага виконає свою обіцянку передати Збройним силам України 500 тисяч боєприпасів великого калібру до кінця 2024 року. А також продовжить цю ініціативу у 2025 році.
У Будапешті на базі першої державної українсько-угорської школи відкрилася бібліотека для дітей. Тут всі охочі… Читати більше
Спецпосланник президента США Стів Віткофф стверджує, що після напруженої розмови в Білому домі президент України… Читати більше
У застосунку "Дія" за перші 8 годин роботи нової функції українці згенерували понад 90 тисяч… Читати більше
Цьогоріч виповнюється 160 років з дня першого публічного виконання Державного Гімну України. З цієї нагоди… Читати більше
Активісти створили платформу, яка об’єднує громадські ініціативи та окремих активних людей – Сѝлянка. Тут можна… Читати більше
Фінляндія оголосила про виділення для України гуманітарної допомоги на 16 мільйонів євро. Ця сума є… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.