fbpx
Сьогодні
Фото 13:26 27 Гру 2024

В Україні випустили двотомник про живопис та графіку з колекції Національного художнього музею

English version here

Фото: надані НХМУ

У Києві презентували видання серії "Державні зібрання України", яке містить найкращі зразки живопису та графіки з колекції Національного художнього музею України, що цьогоріч святкує 125-річчя.

Про це повідомляє Укрінформ, передає Рубрика.

У чому проблема?

Президент Національної академії мистецтв живописець Віктор Сидоренко зауважив, що державу впізнають по культурі, і представлені в альбомі роботи засвідчують, що Україна має великий мистецький доробок.

Яке рішення?

У двотомному виданні українською та англійською мовами представлені понад 970 найкращих робіт видатних українських митців:

  • Тараса Шевченка,
  • Миколи Пимоненка,
  • Олександра Мурашка,
  • Михайла Бойчука,
  • Федора і Василя Кричевських,
  • Георгія Нарбута та інших.

Фото: надані НХМУ

"Колекція музею налічує понад 41 тисячу одиниць. У презентаційному виданні у двох томах вміщені 534 графічні роботи та 445 живописних. Через візуальну культуру ми представляємо у світі свою українську ідентичність", – зазначила генеральна директорка Національного художнього музею Юлія Литвинець.

Як це працює?

Литвинець уточнила, що том про графіку створювали уже під час повномасштабної війни. Загалом у фондах музею понад 20 тисяч графічних робіт.

Фото: надані НХМУ

Двотомник "Національний художній музей України. Живопис" і "Національний художній музей України. Графіка" – сьома і восьма книги серії "Державні зібрання України". До цього були видання про колекції Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків і Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького. мистецький альбом про твори Марії Примаченко.

Співзасновник серії "Державні зібрання України" Михайло Андреєв наголосив, що такі видання мають нагадувати світу про українське мистецтво.

"Російській імперії… не вдалося нас вирвати з контексту світового мистецтва. Україна залишилася. І наші книжки покликані завжди і всюди нагадувати, що українське мистецтво існує", – підкреслив він.

Ще один співзасновник серії Олексій Данилов розповів, що книги передають музеям і бібліотекам в Україні та за кордоном. Вони є у Ватикані, Луврі, Бібліотеці Конгресу США.

Планується подальше розповсюдження цих видань у зарубіжні амбасади та інші інституції для промоції української культури.

Нагадаємо, у Києві було презентовано артальбом "Інклюзивні мистецькі практики в Україні", у якому представлені твори митців з обмеженими можливостями.

Також повідомлялось, що у Збройних Силах створили підрозділ, який захищатиме культурну спадщину України під час війни.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: