Міноборони тестує пункт управління підрозділами, які оснащені безпілотниками
Міністерство оборони спільно з українським виробником почали тестувати пункт управління підрозділами, котрі оснащені дронами.
Про це повідомила пресслужба оборонного відомства, передає Рубрика.
У чому проблема?
Перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк наголосив, що безпілотні підрозділи значно масштабувалися та потребують спеціалізованих засобів бойового управління.
Яке рішення?
Вітчизняні зброярі запропонували на цей запит технічне рішення.
На даний час Міністерство оборони спільно з українським виробником почали тестувати пункт управління підрозділами, оснащеними безпілотниками.
"Новий зразок техніки пройде випробування, його оцінять командири бойових підрозділів.
Якщо розробка відповідатиме вимогам – кодифікуємо і вона зможе піти у серійне виробництво. Ми маємо технологічно переважати ворога", – підкреслив Гаврилюк.
Українські інженери модернізували американські бронетранспортери М113: у чому рішення
Як це працює?
Зазначається, що вимогами Міноборони до пункту управління є, зокрема:
- максимальна автономність,
- оснащення сучасними засобами зв'язку та радіоелектронної боротьби.
Новий зразок техніки має забезпечувати управління підрозділами безпілотних систем за будь-якої погоди, як у стаціонарний умовах, так і під час руху.
Кабіна пункту буде оснащена автоматизованими робочими місцями з інтерактивною панеллю.
Командир матиме можливість швидко аналізувати ситуацію й оперативно ухвалювати рішення під час управління підрозділами, що підвищить ефективність їхнього застосування.
Базою для цієї інноваційної розробки має стати спеціалізований транспортний засіб підвищеної прохідності. Повнопривідний автомобіль вирішить завдання достаньої маневреності та руху пункту управління бездоріжжям.
Етапи реалізації проєкту супроводжує Головне управління оборонних інновацій Міноборони.
Як повідомлялось, Міноборони кодифікувало та дозволило для використання в Силах оборони безпілотного авіаційного комплексу "Щедрик" українського виробництва.
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, Міністерство оборони виділить додатково 1,1 млрд грн для закупівлі безпілотників. Зазначені кошти будуть перераховані безпосередньо бригадам для фінансування найбільш важливих потреб.
Також Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації безпілотний авіаційний комплекс ТОККО вітчизняного виробництва. Його дрони-камікадзе стійкі до впливу ворожих засобів радіоелектронної боротьби.
Крім того, Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони новий БПЛА SOVA 10 українського виробництва.