Про це свідчать результати опитування "Підсумки 2024 року: в очікуванні справедливого миру?", презентовані під час пресконференції в Укрінформі, передає Рубрика.
"40% сказали, що вона (наступальна операція – ред.) посилила шанси України отримати бажане під час переговорів; 24% – що вона послабила, ще 35% сказали, що їм важко відповісти.
Тобто відносна більшість тих, хто вважає, що це посилило шанси України", – зазначив науковий радник Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, професор політології НаУКМА Олексій Гарань.
При цьому респонденти, які мають близьких, що проживають на тимчасово окупованих територіях, виявилися більш скептичними у своїй оцінці наслідків для переговорів наступальної операції ЗСУ в Курській області.
Також, згідно з опитуванням, 60% респондентів вважають, що унеможливити повторну збройну агресію з боку Росії здатен вступ України до НАТО.
Також 39% називали відновлення ядерного статусу держави як спосіб себе убезпечити.
Найменш ефективною із запропонованих стратегій, на думку респондентів, є створення демілітаризованої зони на лінії зіткнення незалежно від того, чиї війська будуть залучені до її контролю.
Довідка
Всеукраїнське опитування проведено Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова у період з 29 листопада по 14 грудня 2024 року.
Методом face-to-face опитано 1518 респондентів віком від 18 років, які проживають на підконтрольних уряду України територіях та на яких не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%.
Нагадаємо, громадяни України в цілому підтримують відновлення ядерної зброї, від якої країна відмовилася 30 років тому за Будапештським меморандумом. Проте є побоювання втрати підтримки Заходу.
Соціологи КМІС нагадували, що у середині 1994 року 50% українців вважали, що Україна має стати без'ядерною державою, а за володіння ядерною зброєю виступали 30%. Решта 20% мали невизначені погляди.
А також близько 70% громадян України погоджуються вступити до НАТО за прикладом Німеччини, західна частина якої вступила до Альянсу на 40 років раніше за східну.
Водночас у Центрі "Нова Європа" наголошують, що західна модель для України має відмінність, адже запрошення до НАТО має одразу поширюватися на всі міжнародно визнані кордони України.
Зазначимо, що 88% українців вірять у перемогу України у війні проти російської федерації. З них 71% переконані, що Україна повинна відвоювати всі втрачені території.
Польща готова збільшити експорт електроенергії в Україну, якщо прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виконає свою погрозу… Читати більше
Голова ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко заявив, що росіянам не вдалося… Читати більше
У Міністерстві охорони здоров’я вважають, що упродовж 2025 року можна буде відновити корпус НДСЛ "Охматдит",… Читати більше
Президенту Азербайджану Ільхаму Алієву знову зателефонував глава рф володимир путін. Він перепросив за те, що… Читати більше
Цими вихідними у Львові благодійна організація "Домівка врятованих тварин" провела фестиваль "Базар Добра". Усі зібрані… Читати більше
У неділю, 29 грудня, в Дніпропетровській області, в Марганецькій громаді, що на Нікопольщині, унаслідок атаки… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.