fbpx
Сьогодні
10:59 26 Гру 2024

Цьогоріч українські лікарі провели 467 трансплантацій органів

Фото: Любов Базів. Укрінформ

Українські лікарі упродовж одинадцяти місяців 2024 року провели 467 операцій з трансплантації органів.

Таку цифру Міністерство охорони здоров'я оприлюднило у Фейсбуці., передає Рубрика.

Зокрема було пересаджено:

  • 311 нирок,
  • 93 печінки,
  • 63 серця.

Трансплантації від померлих донорів становлять понад 65%.

Зазначається, що у 2024 році Національна служба здоров'я уклала договори на надання медичних послуг пацієнтам, які потребують трансплантації органів, із 40 лікарнями.

Найбільше пересадок здійснили в Першому медичному об'єднанні Львова, Національному науковому центрі хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова та Інституті серця МОЗ.

Проведено також 376 трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин, з них – 54 дітям. Це на 15% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Лідерами є Національний інститут раку, Черкаський клінічний онкологічний центр та Київський міський центр нефрології та діалізу.   До закладів, які проводять трансплантацію стовбурових клітин, цьогоріч приєднався Національний науковий центр радіаційної медицини НАМНУ.

А в Національному інституті раку виконали першу алогенну трансплантацію. Тепер такі операції проводять уже в чотирьох закладах України.

"Попри виклики війни, українські лікарі продовжують виконувати одні з найскладніших трансплантацій, зокрема легенів. Вперше таку операцію провели у 2021 році. Крім того, трансплантологи в Україні здійснюють пересадку комплексів органів, наприклад, серця та нирки, серця та легень, підшлункової залози та нирки", – зазначили в МОЗ.

Загалом за чотири роки, протягом яких в Україні активно розвивається трансплантація, проведено понад 1500 органних пересадок. Наразі на такі операції очікують понад 3 тисячі пацієнтів.

У міністерстві нагадали, що від 2024 року в межах Програми медичних гарантій держава повністю покриває витрати на трансплантацію органів.

Зокрема, в Україні завдяки згоді п'ятьох родин на посмертне донорство лікарі упродовж двох днів урятували 17 життів.

Нагадаємо, що 13-річний хлопчик з Одеської області, який помер через крововилив, став посмертним донором життєвоважливих органів для п'ятьох інших людей.

Як врятувати чуже життя після власної смерті? З 2019 року українські закони передбачають можливість для повнолітніх людей стати посмертними донорами органів. Проте досі не кожен знає, як саме діяти, до кого звертатися і чи не надто бюрократичною є процедура. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Дати життя після смерті: все, що треба знати про посмертну трансплантацію в Україні".

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: