"Рубрика" дізнавалася про те, чого навчатимуть і на яких умовах.
У чому проблема?
Наразі в Україні заміновано близько 144 тисяч квадратних кілометрів території. Такі дані у липні цього року наводило Міністерство внутрішніх справ. Водночас однією з найбільших перешкод для гуманітарного розмінування залишається брак кадрів.
Яке рішення?
Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського запускає курси з гуманітарного розмінування для ветеранів та ветеранок. За словами ініціаторів, ця програма дасть можливість ветеранам реінтегруватися у цивільне життя і буде безкоштовною.
"Наша перша програма, що створена у співпраці з Київським обласним центром зайнятості, включає блок проєктного менеджменту, технічної англійської, базові знання з розмінування і, звісно ж, з безпеки сапера — це обов'язково. Окрім того, особливий акцент зроблено на розвитку лідерства та соціальних навичок, щоб ветерани й ветеранки могли не лише знайти нову роботу, а й ставати ефективними керівниками чи створювати власний бізнес", — говорить директорка Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського Оксана Вовк.
Як це працює?
Над розробкою програми почали працювати ще у травні 2024 року. До цього процесу залучили експертів з Асоціації саперів України, Української національної асоціації з гуманітарного розмінування, Кластеру розмінування України, Міністерства економіки України та інших організацій та компаній, відомих на ринку гуманітарного розмінування.
"В процесі розроблення програм було важливо отримати експертну думку від тих, хто безпосередньо проводить роботи з очищення територій від вибухонебезпечних предметів, щоб відповідно до запитів включити в контент саме ті блоки знань та компетентностей, які б задовольнили попит операторів з протимінної діяльності", — розповіли "Рубриці" у КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Всього в межах програми "Гуманітарне розмінування" буде три курси — "Гуманітарне розмінування — шлях до реінтеграції ветеранів", "Нетехнічне обстеження територій" та "Забезпечення операцій з гуманітарного розмінування". Заняття включатимуть як теоретичну, так і практичну підготовку. Певні програми передбачають відвідування спецполігонів. Учасники курсів також матимуть змогу стажуватись у партнерських організаціях.
"Учасники програм отримають знання, необхідні для працевлаштування в компаніях-операторах протимінної діяльності. Це і базові компетентності з мінної безпеки, стандартних операційних процедур, вміння застосовувати нормативно-правову базу та стандарти протимінної діяльності, створювати бізнес-план для відкриття власної справи у цій сфері тощо", — розповіли "Рубриці" у КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Водночас програми курсів побудовані так, що окрім професійних навичок слухачі матимуть змогу покращити свої "soft skills" завдяки сучасним методам навчання, направленим на розвиток лідерських та комунікативних здібностей, мовної підготовки (English for deminers), психологічної адаптації до цивільного життя.
Після завершення навчання слухачі матимуть змогу працевлаштуватись до компаній-партнерів або започаткувати свій власний бізнес у сфері протимінної діяльності, скориставшись Державними програмами розвитку ветеранського підприємництва. Перший набір на курс перекваліфікації планують розпочати вже на початку наступного року.
Наразі загрози вторгнення регулярних військ Білорусі зі своєї території в Україну немає. ЗСУ контролюють ситуацію… Читати більше
В окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили… Читати більше
Шабля гетьмана Івана Мазепи, що здійнялася над головою боксера Олександра Усика після здобуття перемоги над… Читати більше
Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста Миронівка Обухівського… Читати більше
Адміністрація Байдена планує оголосити про виділення останнього масштабного пакета військової допомоги Україні під час візиту… Читати більше
2025 рік має бути саме таким результативним у перемовинах щодо вступу України в ЄС, як… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.