fbpx
Сьогодні
22:30 26 Гру 2024

Росія планує оголосити надзвичайний стан на федеральному рівні через витік мазуту з танкерів в Чорне море

Фото: Телеграм / Міністерство лісу

Унаслідок аварії двох російських танкерів у Керченській протоці, що сталася 15 грудня 2024 року під час шторму, у море потрапила значна кількість мазуту. Ця подія спровокувала введення режиму надзвичайної ситуації федерального рівня у Краснодарському краї рф та на окупованій території Криму.

Про це пише Рубрика з посиланням на публікації російських ЗМІ, Міністерство лісу.

За уточненими даними та результатами моделювання УкрНЦЕМ, затонулі судна "Волгонефть-212" і "Волгонефть-239" стали джерелом масштабного розливу нафтопродуктів. Мазут досяг берегів Анапи, Темрюцького району, а також українського узбережжя в районі Керченської протоки.

За супутниковими знімками, станом на 24 грудня у Феодосійській затоці та вздовж південно-східного узбережжя Криму зафіксовано темні смуги, спричинені поширенням забруднення через вітрові умови.

"Через розлив мазуту на узбережжях у Криму і Краснодарському краї буде введено статус федеральної НС", – сказав глава окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов.

Окрім того, губернатор Краснодарського краю Веніамін Кондратьєв заявив, що викид нафтопродуктів на берег Анапи й Темрюцького району "затягнувся і не припиняється".

Мазут у Чорному морі

Фото: Телеграм / Міністерство лісу

Раніше на території Краснодарського краю було введено режим надзвичайної ситуації через розлив нафтопродуктів після аварії танкерів у Керченській протоці. До теперішнього часу діяла НС муніципального рівня.

"Спочатку, за розрахунками вчених і фахівців, основна маса мазуту мала залишитися на дні Чорного моря, що дало б змогу зібрати його у воді. Але погода диктує свої умови, повітря прогрівається, і нафтопродукти підійматися", – сказав чиновник.

Як зазначили в УкрНЦЕМ, на цей час точно не відомо, чи продовжує витікати мазут із затонулого судна. Проте збереження ризиків витоку створює потенційну загрозу для морського середовища та вимагає подальшого моніторингу.

Мазут у Чорному морі

Фото: Телеграм / Міністерство лісу

Прогноз поширення мазуту УкрНЦЕМ із використанням моделі NOAA GNOME до 31 грудня 2024 року

Модельні розрахунки, виконані для періоду з 25 по 31 грудня 2024 року.

Вони демонструють поступове розширення нафтової плями в акваторії Чорного моря. На початку періоду забруднення концентрувалося поблизу Керченської протоки, однак під впливом змінних вітрових умов і течій мазут почав переміщуватися в південному та південно-західному напрямках, досягаючи узбережжя, зокрема територій Опукського природного заповідника та ландшафтного парку "Мис Такиль", та відкритих вод Чорного моря.

У період з 28 по 29 грудня спостерігається утворення окремих осередків забруднення в районі Таманського півострова та сусідніх акваторій.

"Концентрація мазуту зменшується в центральній частині плями, однак висококонцентровані ділянки зберігаються поблизу узбережжя. До кінця моделювання (31 грудня) частина мазуту розсіюється у відкриту частину Чорного моря, але залишкові забруднення продовжують впливати на донні відкладення і прибережні зони", наголосили екологи.

Зауважимо, що за інформацією з медіа, з 15 по 25 грудня на березі Краснодарського краю виявлено 19 загиблих дельфінів. Найімовірніша причина загибелі – гостра інтоксикація. Зовнішніх слідів нафтопродуктів, травм, захворювань, виснаження на тілах не виявлено.

"Реальна кількість загиблих дельфінів може бути в рази більше. Ворог приховує точні дані шкоди довкіллю, навіть своєї країни", наголосили в Українському науковому центрі екології моря.

Що відомо про аварію російських танкерів

Нагадаємо, що через погані погодні умови у Чорному морі поблизу Керченської протоки зазнали пошкоджень два російських танкери — "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239". Причиною аварії також став сильний шторм. На обох танкерах сумарно було 27 людей. На борту одного судна перебуває 13 членів екіпажу, на борту іншого – 14.

Як стверджують російські ресурси, судно "Волгонефть-212" зламалося навпіл через великі хвилі. Тому мазут, який був в танкері, почав потрапляти в море, а сам корабель з екіпажем на борту почав йти на дно. Як стало відомо згодом, через годину шторм підбив "Волгонефть-239", він також почав тонути.

Своєю чергою Greenpeace після аварії двох російських танкерів в Чорному морі попередила про катастрофу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: