fbpx
Сьогодні
21:29 26 Гру 2024

Джипінг у природно-заповідному фонді буде під забороною: ЕкоКомітет Верховної Ради підтримав законопроєкт

Фото зі сторінки Oleksandr Malyon у Facebook. “На вершині Ґимби”, — підписав чоловік свій допис, не знаючи про те, що вершина Гімба, або Гемба — вершина гірського масиву Полонина Боржава, яке повністю являється заповідним урочищем. Позаду туристів — три дороги, яких взагалі не має бути на вершині.

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування підтримав та рекомендував парламентарям схвалити у другому читанні урядовий законопроєкт "Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об'єктів природно-заповідного фонду".

Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм Міндовкілля.

"Схвалення документа у II читанні поставить крапку в дискусіях щодо використання транспортних засобів на територіях природно-заповідного фонду. Ця опція залишиться в обмеженому вигляді для працівників природоохоронних установ, правоохоронних та інших органів і служб під час виконання ними своїх службових обов'язків", – зазначила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Як зауважила урядовиця, немає ніякої критичної необхідності використання джипів, ендуро-мотоциклів та багі туристами. Цей вид відпочинку має відійти у минуле, так само як це відбулося в європейських країнах.

У міністерстві наголошують, що "джипінг":

  • забруднює ґрунти,
  • знищує рослинний світ,
  • шкодить диким тваринам.

"Декларуючи заборону "джипінгу", ми реалізовуємо цивілізовані європейські практики менеджменту природоохоронних територій", підкреслили у відомстві.

Також законопроєктом уточнено порядок скасування та зміни охоронних зон територій та об'єктів природно-заповідного фонду. Ці дії мають проводиться за погодженням з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

"Щиро дякую народним депутатам та голові ЕкоКомітету Олегу Бондаренку за конструктивний діалог з усіма зацікавленими сторонами у процесі прийняття цих надважливих ініціатив. Чекаємо на голосуванні за основу вже на початку прийдешнього 2025 року", додала Гринчук.

Нагадаємо, що ще восени минулого року Міндовкілля планувало заборонити пересування на джипах, ендуро-мотоциклах, квадроциклах, багі у заповідних зонах України.

Довідка

Загазованість повітря — проблема №1 для здоров'я та екології. На частку транспорту припадає 25% викидів парникових газів в атмосферу. Найбільше викидів виробляють приватні автомобілі — 270 грам CO2/км на людину.

Шкідливі ультрамаленькі частки з вихлопів машин можуть призвести до астми, алергії, захворювань серця, раку легенів. За даними Всесвітньої асоціації охорони здоров'я, щорічно близько 3 млн смертей пов'язані з забрудненням повітря, більшою мірою, через вихлопні гази автомобілів.

Варто додати, що раніше українці просили ліцензувати джипінг у Карпатах.

Також "Рубрика" пояснювала, як "джипінг" шкодить довкіллю та чому так сильно заважає туристам. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Смердюче болото замість чорниці: у чому проблема з джипами в Карпатах і що робити".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: