Миколаївський моделіст разом із сином створив новорічні кульки з моделями історичних споруд міста
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні новорічні прикраси – кульки, всередині яких розміщено міні моделі визначних історичних споруд міста.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Укрінформ.
Як розповів Андрій Шинкаренко-старший, сама ідея належить сину Андрію. Саме він запропонував створити новорічні прикраси з міні моделями визначних історичних споруд міста Миколаєва.
"Першу таку кульку ми виготовили з одним із миколаївських маяків. То була проба пера. А зараз вже масштабували процес і зробили прикраси на основі чотирьох моделей», – розповідає Андрій.
Зокрема, йдеться про такі відомі у Миколаєві архітектурні об'єкти як водонапірна башта Шухова, яка є витвором інженерного мистецтва початку ХХ століття, Турецький фонтан, обсерваторія, що включена до попереднього списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та приміщення старої трансформаторної підстанції на перехресті вулиць Соборної та проспекту Центрального, яке стало символом міста завдяки своїй оригінальній архітектурі.
«Для створення цих прикрас ми спочатку по старих кресленнях та фото робимо обміри самих цих споруд і створюємо 3D-моделі. Далі на 3D-принтері друкуємо копії з полімерної смоли. Потім все це фарбуємо, виготовляємо оснащення для самої кульки і таке інше. Тоді збираємо все це разом і виходить така красива оригінальна прикраса», – зазначає моделіст.
Розмір кульки має діаметр 10 сантиметрів. На виготовлення однієї прикраси потрібно понад місяць часу, адже це тривалий і дуже копіткий процес.
Найскладнішим етапом є створення самої мінімоделі. Іноді доводиться переробляти її по 10 разів. Адже з великого об'єкта зробити його маленьку копію досить складно. Звичайне масштабування тут не працює, доводиться враховувати низку нюансів.
Сам друк мінімоделі займає близько 10 годин, але це при умові, що є безперебійне джерело електроенергії.
Варто зазначити, що Шинкаренко-старший також є автором інтерактивної композиції "Світ в мініатюрі: Миколаїв залізничний", яка демонструється Миколаївському обласному краєзнавчому музеї «Старофлотські казарми».