fbpx
Сьогодні
13:55 25 Гру 2024

Кластер Brave1 створив каталог українських дронів на оптоволокні: навіщо це рішення

English version here

Український FPV-дрон "Хижак REBOFF". Фото: 3DTech [:en}Ukrainian FPV drone "Khyzhak REBOFF". Photo: 3DTech

Технологічний кластер Brave1 представив верифікований каталог українських виробників дронів, що працюють на оптоволокні.

Про це повідомляє фахівець у галузі радіотехнологій Сергій Флеш.

Яке рішення?

Brave1 наголошує, що цей ресурс створений для популяризації технологій серед представників Сил Оборони та прискорення задоволення їхніх потреб.

Каталог розроблено у співпраці з виробниками, тому його створення та розповсюдження не порушує вимог безпеки. У ньому представлено лише ті компанії, які погодилися надати свої дані для публікації.

Як це працює?

У каталозі представлено понад 10 виробників, серед яких є інноваційні рішення для інтеграції як у наземні, так і у повітряні платформи. Усі технічні характеристики та ціни мають орієнтовний характер.

Своєю чергою команда Brave1 не несе відповідальності за якість виробів чи умови комерційних відносин з виробниками.

Також окремо зазначено, що вказані на сайті вартості та ТТХ є орієнтовними, та що команда Brave1 не несе відповідальності за якість виробів та комерційні відносини з виробниками.

Окрім того, вже були представлена система керування яка передбачає універсальну інтеграцію як в наземні, так і повітряні платформи.

FPV дрон компанії 3DTech з керуванням по оптичному волокну

FPV дрон компанії 3DTech з керуванням по оптичному волокну. Фото: Brave1

Зауважимо, що дрони, що керуються через оптоволоконний кабель, мають значні переваги:

  • Захист від засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ): Відсутність радіосигналу робить такі дрони невразливими до втручань.
  • Стабільність зв'язку: Не втрачають сигнал від пульта керування через явище радіогоризонту, на великих відстанях.
  • Непомітність: Їх неможливо засікти детектором БПЛА через відсутність радіосигналів управління та передачі відеосигналу.
дрон на оптоволокні ТЕХ ЕКС STALKER

Фото: brave1.tech

Попри свої переваги, дрони на оптоволокні мають і певні недоліки:

  • Вага: Котушка з кабелем довжиною 10 км додає до 2-2,5 кг ваги, що потребує використання більш потужних і дорогих дронів.
  • Вартість: Сам кабель та модифікована система керування коштують недешево. Наприклад, вартість котушки оцінюється у $500.

Каталог доступний на односторінковому сайті opticfiber.brave1.tech, де можна знайти інформацію про моделі дронів, їх характеристики, орієнтовну вартість та контакти виробників. Цей ресурс стане корисним інструментом для всіх, хто зацікавлений у впровадженні сучасних технологій у сферу оборони та безпеки.

Зауважимо, що останні місяці демонструють зростання інтересу до дронів на оптоволокні, адже вони є ефективним інструментом для ведення сучасних бойових дій.

Нагадаємо, що в Україні успішно завершили етап випробувань лінійки дронів з оптоволоконним зв'язком, процес отримання коду НАТО наближається до завершення.

Також раніше повідомлялось, що німецька компанія HIGHCAT випробує на території України безпілотники, керування якими відбувається за допомогою котушок з оптоволокном, що дозволяє дрону ефективно працювати в умовах інтенсивного радіоелектронного впливу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: